Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny rok z rzędu startują jako pierwsi w regionie. W Kazimierzu można już szusować na nartach (zdjęcia)

W czwartek o godzinie 14:00 ruszył pierwszy stok narciarski na Lubelszczyźnie. Tym samym tegoroczny sezon można uznać za otwarty. Niebawem czynne mają być kolejne tego typu obiekty.

Dzisiaj po południu uruchomiony został pierwszy w województwie lubelskim stok narciarski. Tak jak w poprzednich latach sezon rozpoczęła Stacja Narciarska w Kazimierzu Dolnym. Obiekt będzie czynny dzisiaj do godziny 22:00 i jak zapewnia jego zarządca, warunki do jazdy na nartach są idealne. Na początek uruchomione zostały dwie trasy, pierwsza o długości 590 m, druga krótsza, gdyż licząca 110 m, przeznaczona głównie dla dzieci. Na obu z nich pokrywa śnieżna ma pół metra grubości.

Jutro o godz. 14:00 ma wystartować kolejny stok. Mowa o Ośrodku Narciarskim w Chrzanowie w powiecie janowskim. W tym przypadku gotowe są już trzy trasy o długości 350, 450 i 550 m, a także 100-metrowa trasa dla początkujących. Do tego dochodzą kolej krzesełkowa oraz orczyk na najkrótszej z tras, wypożyczalnia sprzętu oraz karczma. Na sobotę zaplanowano uruchomienie wyciągów orczykowych.

Jeżeli chodzi o ceny, to w Kazimierzu karnet ważny 2 godz. kosztuje 60 zł, a 3 godz. 70 zł. W Chrzanowie za 2 godz. szusowania zapłacić trzeba 70 zł, 4 godz. to koszt 85 zł, zaś 6 godz. 110 zł. Jest też oferta dla dzieci, młodzieży do lat 15, studentów oraz seniorów powyżej 65 roku życia – zapłacą oni o 5 zł mniej.

Kolejny rok z rzędu startują jako pierwsi w regionie. W Kazimierzu można już szusować na nartach (zdjęcia)

Kolejny rok z rzędu startują jako pierwsi w regionie. W Kazimierzu można już szusować na nartach (zdjęcia)

(fot. Stacja Narciarska Kazimierz)

5 komentarzy

  1. Drogie się te narty robią , wychodzi 30 zł/h nie licząc jak ktoś musi wypożyczyć sprzęt a pojechać rodzinnie z 2 dzieci plus coś zjeść to 400zl jak nic

    • Kolega spostrzegawczy. A co tanieje? Stok ma ograniczona przepustowość, lepiej dac wyższa cenę i mieć prawie pełne obłożenie niż niższa i mieć ludzi tyle samo. To usługa wyjątkowa, raz ze stoków jest ograniczona ilość, dwa ze raczej ludzie maja swój sprzęt, chyba ze lecisz na narty do nie wiem Włoch samolotem. Do tego dochodzi lokalizacja, czyli Kazimierz i wszystko jasne. Policz ile wzrosły koszty oświetlenia, naśnieżania.

  2. Trzeba ostro szusować żeby nas cyganki nie dogoniły.

  3. Oby omnikron nie wyskoczył zza drzewa jak rok temu.

  4. Andrzeju, przyjeżdżaj.