Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny rekord na lubelskim lotnisku. Tylu pasażerów nie było w całej historii portu

Po rekordowym lipcu na lubelskim lotnisku, sierpień okazał się jeszcze lepszy. Po raz pierwszy z usług portu skorzystało ponad 50 tys. pasażerów. Tymczasem już teraz trwają przygotowania do przyszłorocznych wakacji.

Trwa dobra passa w Porcie Lotniczym Lublin. W sierpniu, po raz pierwszy w niemal 11-letniej historii lotniska, przekroczona została liczba 50 tys. obsłużonych pasażerów w ciągu miesiąca. Było to dokładnie 51 191 osób. Jeżeli chodzi o operacje lotnicze, przeprowadzono ich 452.

Władze lotniska nie ukrywają, że główny wpływ na osiągnięcie tak wysokich wyników ma okres wakacyjny. Chodzi o zwiększony ruch turystyczny. W sezonie letnim uruchomione zostały dodatkowe połączenia do popularnych europejskich kurortów. W tym roku jest to aż siedem kierunków. Poza Chorwacją i Bułgarią do siatki połączeń dołączyły również Tunezja oraz Grecja.

Patrząc na statystyki z ubiegłych lat, wszystko wskazuje na to, iż faza wzrostów dobiegła końca. Od września ruch będzie spadał. Wzrosty spodziewane są jeszcze pod koniec roku i będą związane z podróżami do bliskich na święta. Tymczasem lotnisko już szykuje się na przyszłoroczny sezon wakacyjny. Wiadomo już, że do siatki połączeń dołączy Heraklion na greckiej wyspie Kreta.

5 komentarzy

 1. ojoj aż tylu ;o !? a teraz trochę mnie optymistyczne dane! Ile setek min strat przyniosło to lotnisko!? odp prosta nie zarobiło ani 1 zł ! a my podatnicy utrzymujemy ten moloch :/

  • Ile zysku przynosi chodnik? Albo ławka w parku?
   Obiekty użyteczności publicznej nie są do zarabiania.

  • Ty na pewno utrzymujesz te lotnisko jak jesteś bezrobotny 🙂

  • Dobrze, że PiS buduje CPK. Wtedy będą zyski najwyższe w europie. A lotnisko Lublin się zamknie i sprzeda teren. Tak jak resztę lotnisk w Polsce.

 2. bieda ku.. mać

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport