Kolejny alarm bombowy w naszym regionie. Ponownie na KUL-u

Trwa ewakuacja pracowników oraz studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przyczyną jest kolejna już informacja o rzekomym ładunku wybuchowym.

Informacja o rzekomym ładunku wybuchowym, jaki ma znajdować się na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wpłynęła w środę około godziny 11:00. Standardowo powiadomiona została policja. Na miejsce przyjechały również zastępy straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ze względów bezpieczeństwa rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński zarządził niezwłoczną ewakuację pracowników i studentów wszystkich budynków dydaktycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Policjanci będą teraz przeszukiwać budynki uczelni. Działania te mogą potrwać wiele godzin. Alarm ogłoszony został w trakcie trwającej właśnie sesji.

To już kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie. 16 stycznia około godziny 12 do uczelni dotarł mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Autor wiadomości nie określił jednak, o który budynek chodzi.

Sprawy nie zbagatelizowano, a władze uczelni podjęły decyzję o przerwaniu zajęć oraz ewakuowaniu wszystkich studentów oraz pracowników. Zarówno z gmachu przy al. Racławickich, jak też przy ul. Spokojnej, Niecałej i Chopina a także z kampusów na Majdanku i Konstantynowie. W każdym z nich interweniowali policjanci. Obiekty musiały też zostać zabezpieczone przez ratowników medycznych i strażaków. Ci ostatni ściągali dodatkowe siły z okolicznych jednostek OSP.

Funkcjonariusze musieli przeszukać dokładnie każdy z budynków. Z uwagi na ich liczbę jak też wielkość, nie było to prostą sprawą. Dlatego też akcja trwała tyle godzin. Działania prowadzone były dwutorowo. Kiedy mundurowi zajmowali się poszukiwaniem rzekomej bomby, kryminalni prowadzili czynności zmierzające do ustalenia autora maila. Alarm okazał się fałszywy.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. Policja w karty gra i nie ma czasu na pierdoły

 2. Admirał Gwiezdnej Floty

  A ja uważam że te ostatnie informacje o bombach w róznych instytucjach to akcja służb.
  Pod pretekstem walki z cyber przestępczością, wprowadza ustawę zwiększającą inwigilacje obywateli w internecie. I dostep do sieci tylko na dowód.

 3. Ciekawe jaki czub to robi ? No i kiedy go złapią ?

 4. Jak go.dorwa to odwiedzi wiele bankow by wziac szybka pozyczke na splate dlugow

 5. Lublin i lubelskie w ostatnim czasie stało się bardzo zagrożone atakami bombowymi – chyba powinni podnieść poziom zagrożenia terrorystycznego do najwyższego – „krytycznego” !

 6. Czy policja nie może zatrudnić dobrego hakera za odpowiednią pensję? Kiedyś koleżanka zatrzasnęła kluczyki w aucie przed marketem. Była spoza Lublina, więc zadzwoniła na policję. Przyjechał patrol i dał namiary na fachowca. Przyjechał klient, nawet bez skrzynki narzędziowej i w kilka sekund otworzył auto inkasując 200zł. Stary, poczciwy włamywacz-złodziej, który poszedł na współpracę.

  • Panie Jerzy z tym „Stary, poczciwy włamywacz-złodziej, który poszedł na współpracę” to Pana mocno poniosło – to nie serial w TV !

 7. żałośni jesteście z abw że nie mozecie namierzyć albo zablokować tych maili, nadajecie się tylko do łapania 15latków co robią pseudo ładunki wybuchowe – duże petardy po piwnicach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą