Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czyścił kombajn, w środku maszyny znalazł pocisk z czasów wojny

Mieszkaniec gminy Miączyn podczas czyszczenia kombajnu znalazł w maszynie pocisk z czasów wojny. Na miejscu interweniowała policja oraz saperzy.

We wtorek jeden z mieszkańców gminy Miączyn podczas czyszczenia kombajnu do warzyw, w środku maszyny znalazł pocisk o długości ok. 25 cm.

Kombajn ostatni raz używany był jesienią podczas wykonywanych wówczas prac polowych i najprawdopodobniej wtedy wraz z ziemią pocisk dostał się do maszyny.

Mężczyzna o niebezpiecznym znalezisku powiadomił policję.

Przybyli na miejsce policjanci z Miączyna zabezpieczyli teren wokół znaleziska.

Neutralizacją pocisku, pochodzącego prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, zajął się patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

(fot. Policja Zamość)

8 komentarzy

 1. Łoj mogło wymłócić, mogło.

  • Mnie bardziej zastanawia po co czyścił ten kombajn w zimie, do zbiorów jeszcze przecież daleko.

 2. Nic szczegolnego.i zadna to sensacja bo na terenie lubelszczyzny takie znaleziska sa praktycznie codziennoscia np jesienia ub roku w mnie w ciagu miesiaca saperzy byli 17 razy na 4 polach i.nie robilem.z tego.zadnej.sensacj ot to.kolejna bombowa niespodzianka z czasow wojny

  • Za dużo grasz w Real Farm Sim tudzież Farmer’s Dynasty i rzeczywistość miesza Ci się z wirtualnym światem 😉

 3. Przykro mi edit ale na gry jestem.ciut przy stary a co mam.na polu to.chyba wiem.duzo lepiej niz ty .jak ludzie uprawiali ziemie konkami to wykopanie niespodzianki bylo minimalne a teraz w erze ciagnikow jest duze prawdopodobienstwo ze mozna cos wyorac i nic w tym.szczegolnego wszystko zalezy od tego gdzie jak.mocno sie w czasie wojny tlukli

  • odstaw. już Te leki bo. Naprawdę chu**wo się. Ciebie czyta.Ważne aby Twój. lekarz zmienił Ci farmaceutyki.bo w psychozie maniakalno-depresyjnej.nie wolo łączyć leków i alkoholu.nikt Ci tego nie .mówił?

 4. No i po kiego zawracał glowę saperom ? jak nie wybuchł podczas kiedy „wyorał ” go kombajn ,to już nie wybuchnie ..zakopał bym to w cholerę metr w ziemi i nie robił sensacji

 5. Dobrze, że nie zawiózł na skup do cukrowni.

Z kraju