Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejni złodzieje katalizatorów zatrzymani. Mieszkańcy Wołomina grasowali w Białej Podlaskiej

Bialscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże katalizatorów na terenie Białej Podlaskiej. Pokrzywdzenia oszacowali straty wyrządzone przez mieszkańców Wołomina na ponad 2,5 tys. złotych.

W grudniu 2020 r. policjanci z Białej Podlaskiej przyjęli zgłoszenie od mieszkańca miasta, z którego wynikało, że nieznany sprawca wyciął mu w pojeździe katalizator. Jeszcze w tym samym miesiącu mundurowi przyjęli podobne zgłoszenia dotyczące kradzieży katalizatorów z zaparkowanych opli. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 2,5 tys. złotych.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów wytypowali sprawców kradzieży. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Wołomina w wieku 22-27 lat. Wspólnie z funkcjonariuszami janowskiego komisariatu bialscy mundurowi zatrzymali podejrzanych w miejscu ich zamieszkania.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Obydwaj odpowiadali będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywali karę za podobne przestępstwo. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. pl.wikipedia.org/wiki/Kara_mutylacyjna

    Co się sprawdziło w czasach I Rzeczypospolitej – może sprawdzi się PREWENCYJNIE i w czasach dzisiejszych. Wnioskuję o zbieranie podpisów poparcia pod inicjatywą w kwestii przeprowadzenia referendum w powyższej sprawie.
    😀

  2. Co to za katalizatory o wartości 2,5tys złotych….??

  3. 2.5 to chyba tlumik policzyli

Z kraju

Polityka i społeczeństwo