690 680 960

Kolejni rowerzyści z wysokimi mandatami za jazdę w stanie nietrzeźwości

Miłośnicy jednośladów zapominają, że jazda rowerem po alkoholu to połączenie nie do przyjęcia, a także od pewnego czasu bardzo kosztowne. Przekonało się o tym trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się prowadzić jednoślady w stanie nietrzeźwości.

W miniony weekend łęczyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn kierujących rowerami, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy rowerzysta wpadł w ręce funkcjonariuszy w sobotę w miejscowości Milejów. Okazał się nim 66-letni mieszkaniec gminy Milejów. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Taki sam wynik miał zatrzymany do kontroli drogowej 31-letni mieszkaniec gminy Ludwin. Wpadł następnego dnia w miejscowości Kaniwola. Z kolei podróżujący z nim 27-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Dla całej trójki spotkanie z policjantami zakończyło się kosztownie. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali każdego mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) – wysokość mandatu 1000 złotych. Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. 

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. Równie dobrze można dać im mandaty za jazdę bez uperawnień. Jeszcze trochę i nie będzie można iść chodnikiem pod wplywem alkoholu.

 2. Redakcjo w którym kraju mandat za jazdę pod wpływem (0,2-0,5 promila) wynosi 100 zł? Bo nie w Polsce! Ale co tam jedno zero w to, jedno w tamto, nawet redakcja całkowicie spisiała!

 3. To jest paranoja z tymi mandatami. Rozumiem że ktos pijany jak bela sprawia niebezpieczeństwo ale jazda do 0,5 promila 1000zł ? To niewspółmierne do zagrożenia jakie powoduje rowerzysta do tego jakie zagrożenie powoduje kierowca ciężarówki. A na hulajnodze tez takie wysokości mandatów są ?

 4. Redakcjo za prowadzenie jednośladu też można dostać mandat?
  Jakiś czas temu pojechałem na rowerze do kolegi na wódkę ale jak wracałem to go już prowadziłem bo po alkoholu nie można kierować, jechać.

 5. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły też wyższe kary za jazdę pojazdem po chodniku.
  Ciekawe kiedy powstanie artykuł za jazdę rowerem (ale nie tylko, bo i auto czasem po chodnikach wzdłuż przejeżdżają) po chodnikach. Bo czego by nie pisać o rowerzystach, to jazda rowerem po chodniku stanowią najpowszechniejsze wykroczenie popełniane przez rowerzystów.

  • Franiu, pamiętaj, ze po chodniku rowerem można jeżdzić, jest wiele na to okoliczności, poczytaj sobie kodeks. A juz hulajnoga elektryczna to w ogóle i to szybciej niz rowerem. Dodam, ze samochodem to w ogóle nie mozna jechać po chodniku, ale jak to bywa w praktyce ?

 6. Więc ci co zdecydowali się prowadzić jednoślady (tak jest w tytule artykułu) za co dostali te tak wysokie mandaty za jazdę czy za prowadzenie jednośladów?

  • Prowadzić – «kierować jakimś środkiem lokomocji»
   Słownik Języka Polskiego

 7. Ale nie dotyczy prowadzenia jednośladów

 8. I Franiu, ciągle najeżdzasz na rowerzystów, mam dla Ciebie złą wiadomość, trendy są odwrotne od Twoich pragnień. Poszukaj sobie taki artykuł „”Samochody nie są przyszłością miast. To paradoks””

 9. Ten kraj jest bardzo poważnie chory.

  • A czy kiedykolwiek był zdrowy? Może kiedyś, dawno dawno temu,za siedmioma wojnami,za siedmioma wiekami było sobie Państwo.Żyli w nim ludzie prawi,szczerzy,pracowici.A rządzili tam władcy mądrzy,wyrozumiali ale i sprawiedliwi. Wszyscy dobrze się rozumieli i chętnie sobie pomagali. I byłoby tak do dziś, gdyby nie…
   Można wstawić co komu pasuje, bo to i tak nieprawda.

 10. I tak tych mandatów zapewne nie zapłacą.

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas