690 680 960

Kolejni amerykańscy żołnierze dotarli do Polski (zdjęcia, wideo)

– Błyskawiczne przybycie dodatkowych sił USA stanowi najlepszą odpowiedź na zagrożenia, które dotyczą wschodniej flanki NATO. Świadczy to też o bardzo poważnym traktowaniu obowiązków sojuszniczych i jest najlepszym dowodem na hasło „stronger together” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w niedzielę podczas konferencji prasowej.

W niedzielę na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem wylądowali kolejni żołnierze 82. Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg. W najbliższych godzinach do Polski trafi 1 700 amerykańskich żołnierzy. Kilka dni temu Pentagon poinformował o sfinalizowaniu uzgodnień dotyczących wzmocnienia obecności wojskowej USA w Polsce oraz innych częściach wschodniej flanki NATO. Jak poinformował szef MON żołnierze amerykańscy będą operowali w południowo – wschodniej części naszego kraju.

– Żołnierze wojsk USA i żołnierze polscy niejednokrotnie wspólnie ćwiczyli i brali udział w misjach na całym świecie. Do Polski w ciągu najbliższych godzin przerzuconych zostanie 1700 żołnierzy. Będą operowali w południowo – wschodniej części naszego kraju, na wschodniej flance NATO. To miejsce skupia naszą uwagę, ale też uwagę NATO i USA – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Przemieszczone siły wojsk USA stanowić będą istotne wzmocnienie odstraszania i obrony Polski oraz całego Sojuszu z uwagi na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji i Białorusi. Minister Błaszczak przypomniał, że w ramach współpracy wojskowej w formacie eFP w Polsce stacjonują już wojska amerykańskie, brytyjskie, rumuńskie i chorwackie, a żołnierze polscy są na Łotwie i w Rumunii.

Stany Zjednoczone w najbliższych godzinach przemieszczą do Polski elementy Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg. Dodatkowe elementy sztabowe związane z tym rozmieszczeniem w sile 300 żołnierzy zostaną ulokowane przez USA w Niemczech

 

(fot. wideo MON, źródło MON)

27 komentarzy

 1. Ja mam wrażenie, że komuś bardziej zależy na rozpętaniu tej wojny niż samemu Putinowi.
  On jest rozsądniejszy niż mogłoby się komuś wydawać.

  • ile ci placi za takie bzdety

   • A gdzieś kiedyś amerykańce zaprowadzili pokój?

    • No na pewno w Polsce pod władza ZSRR bylo zaje**Cie dobrze, jak nic nie było,stało się dniami w kolejkach bez pewności czy dostaniesz to za czym stoisz, a pieniędzmi mogłeś sie co najwyżej podetrzeć, no i wmawianie ciemnocie ruskiej że oni nam oddają dobra, jedzenie itd.. najpierw trochę poczytaj pooglądaj oby nie tvn

    • a ruscy gdzie????

    • a gdzie kiedyś amerykańce wygrały????

  • Możliwe, że jest. Nie oznacza to, że nie podciągnął pod granice z Ukrainą/Polską/Litwą wojsk w ilości zdolnej do ataku. W najbliższym czasie spodziewam się spreparowanego materiału filmowego, jak to „Ukraina próbuje odzyskać Donbas” i dobry tatuś Puta musi dbać o ten rejon, wprowadzając na większą część Ukrainy „pokojowe oddziały”.

 2. Mają radochę kobiety , generały przylecieli , nie trzeba szukać po świecie.
  Są uzbrojeni po kolana 😃😃

 3. Po rozmieszczeniu wojsk ewidentnie widać, że linia obrony oparta jest na Wiśle.

 4. STOP ZNIEWOLENIA

  Paszoł won demokrację robić w Afryce a nie Europie!!!

 5. Wypad do Arabów

 6. Fajnie.Tylko żeby policjantów nam nie bili zbyt mocno.

 7. Przysłali desantowców,którzą sa bardziej ogarnięci od innych szwejów po to,aby w razie czego sprawniej spie… do siebie.Chyba tylko głupek wierzy że judeoamerykańska armia będzie chciała przelać chociażby jedną kroplę krwi w obronie Polski.

 8. To nie jest tak jak uczyli w podstawówce czy technikum że ZSSR to nasi idole a ja przez to kiblowalem w 5-tej klesie i co teraz

 9. Michał Kowalski

  Wiecie jak mówią na amerykańskie wojsko na bliskim wschodzie?

  Jest artykuł. Chłopcy byli ciekawi, czy też mają przezwisko. Oni mówili „Charlies” czy „Boogies” na żołnierzy w Wietnamie… a wiecie, jak na nich mówią na bliskim wschodzie? Sprawdźcie.

 10. Po primo za glupote pisu zabuli polska po drugie wojny to nie bedzie Bo putinowi sie ona nie oplaca po trzecie jest to gra Na glupocie zachodu po czwarte polsce nic ze strony rosj nie grozi po piate gdyby wybuchla wojna ci tzw obroncy pierwsi by brali nogi za pas

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas