Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne ulice w dzielnicy Szerokie uzyskają utwardzoną nawierzchnię. Inwestycję wspomogli mieszkańcy

Rusza budowa ul. Leszka i Ziemowita w dzielnicy Szerokie. Termin realizacji prac drogowych upływa z końcem maja 2022 r., a ich koszt to blisko 7 mln zł. Dokumentację projektową przygotowali mieszkańcy.

Szerokie jest jedną z nielicznych dzielnic Lublina, w której z roku na rok przybywa mieszkańców. Granicząca z gminą Konopnica dzielnica prężnie się rozwija i cały czas powstają kolejne kolejne domy jednorodzinne. Mieszkańcy chwalą sobie ciszę i spokój, jednak narzekają na słabo zagospodarowaną i niedostosowaną do rozwoju tych terenów infrastrukturę. Przede wszystkim chodzi o drogi dojazdowe, z których wiele pozbawionych jest utwardzonej nawierzchni.

Niebawem jednak sytuacja ma się trochę poprawić. Miasto rozpoczęło bowiem budowę dwóch ulic: Leszka i Ziemowita. Inwestycja, oprócz nawierzchni bitumicznej, obejmie także podziemne sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej wraz z przyłączami, sieci wodociągowej oraz przebudowy i zabezpieczenia sieci: elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i gazowej. Teren został już przekazany wykonawcy, który przystępuje do pierwszych prac.

– Nowy rok rozpoczynamy od inwestycji w dzielnicy Szerokie. Budowa nowych dróg z pewnością poprawi sytuację komunikacyjną w tej części miasta. Inwestycja jest realizowana przy współudziale mieszkańców, którzy w ramach inicjatywy lokalnej przygotowali dokumentację projektową tego zadania – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ul. Leszka będzie asfaltowa, o długości około 730 m. Natomiast ul. Ziemowita ma być wykonana z kostki brukowej i mierzyć 190 m. Ul. Zimowita będzie drogą ślepą, zakończoną placem do zawracania. Wraz z budową obu ulic powstanie też sześć tzw. sięgaczy, które umożliwią dojazd do pobliskich posesji. Przebudowane zostaną wjazdy na ulicach: Gnieźnieńska, Dąbrówki, Wygon, Pszowian, Wojciechowska i Światowida. Wzdłuż obu ulic powstaną chodniki oraz oświetlenie.

Kolejne ulice w dzielnicy Szerokie uzyskają utwardzoną nawierzchnię. Inwestycję wspomogli mieszkańcy

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

  1. Po co wrzucać zdjęcie którego nie da się powiększyć.. bez sensu.

    • Kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazek i wybierz otwórz obraz w nowej karcie a następnie na nowej karcie z danym obrazkiem nacisnij ctrl i + obraz się powiększy

  2. I jeszcze nie ma dróg dla rowerów!
    Skandal!

  3. Oj,jo joj….dolozyli sie do drogi, Kupuja tanio duze dzialki,buduja wille kilkaset metrow powierzchni i placza bidoczki,ze bloto. Ja mieszkam na przedwojennej ulicy z lat 20tych, niedaleko ulicy Kunickiego i dopiero w latach 90tych jak mieszkancy zebrali 30 % na kanalizacje i droge z kostki to miasto dolozylo. A tak 70 lat blotko bylo na ulicy Lublina. Wiec nie przesadzajmy z tym placzem….Kiedys wystepowali w panoramie lubelskiej i zalewali sie lzami,jaki to trzeci swiat, a za nimi palacyki.

Z kraju