Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał za szybko, podawał się za brata. Nie miał uprawnień, citroen nie posiadał badań technicznych

Mieszkaniec gminy Bełżyce został zatrzymany przez policjantów, bo przekroczył prędkość. 60-latek chciał ukryć swoją tożsamość podając się za brata. Jednak to nie wszystkie jego przewinienia.

W niedzielę w Górach w gminie Markuszów w powiecie puławskim policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego citroenem, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 60 km/h.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, zaś zapytany o dane wykręcał się od odpowiedzi. Po zweryfikowaniu jego tożsamości, okazało się, że kierowca próbował udawać swojego brata, chcąc uniknąć konsekwencji za to, co zrobił w przeszłości.

Jak się okazało, 60-latek z gminy Bełżyce nie posiada uprawnień, ponieważ zostały mu zatrzymane. Co więcej, pojazd od dwóch lat nie miał wykonanych badań technicznych. W związku z niezastosowaniem się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień, sprawa 60-latka trafi do sądu, natomiast za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

(fot. Policja Puławy)

7 komentarzy

 1. To trzeba być prawdziwym bucem aby po zabraniu prawa jazdy, samochodem bez badań, przekroczyć prędkość o 60km/h… jak gość nie trafi do więzienia to nie wiem po co w ogóle go łapali.

  • Dostanie 10 zakazów i będzie dalej jeździł. On ma to w 4 literach. Dopóki nie będzie np konfiskaty aut.

   • konfiskata też w takim przypadku nic nie da… kupi 20 letniego złoma za 1500zł i będzie dalej bez przeglądu jeździł

 2. Stary i głupi.

 3. a jakby tak auto bez przeglądu obligatoryjnie na lawetę ? Potem na pzregląd jakieś płatne , tymczasowe blachy ważne trzy dni.

 4. Jak by tak redakcja usuwała tego typu wpisy?
  Pisanie takich pierdół to zwykły hejt.