Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Jeden z imigrantów nie żyje

Minionej doby Straż Graniczna odnotowała kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Strażnicy graniczni zatrzymali grupę obywateli Iraku, jeden z nich zmarł, pomimo przeprowadzonej reanimacji.

Wczoraj, 23 września na granicy polsko-białoruskiej ujawniono 271 prób nielegalnego przekroczenia tego odcinka granicy, zatrzymano 3 obywateli Iraku oraz dodatkowo 5 osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy: 2 obywateli Iraku, obywatela Polski, obywatela Gruzji i obywatela Czech.

Minionej nocy w odległości 500 m od granicy zatrzymano grupę imigrantów z Iraku. Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół ratownictwa medycznego zmarł. Mężczyzna miał prawdopodobnie zawał serca.

Jedna osoba z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 została przetransportowana do szpitala.

(fot. SG)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. I jeszcze jeden i jeszcze raz

 2. Ewa z Miasta Inspiracji

  Brawo Straż graniczna ! Tak trzymać !
  Polaka pomagającego w zwożeniu nam „turystów” należałoby jakoś specjalnie „wynagrodzić”, np. umożliwić mu ucieczkę i zastrzelić w jej czasie….

  • Prawdziwy Polak patriota i na pewno jeszcze zatwardziały katolik. W piekle będziesz się smażyć.

   • A jak. Trzeba brać przykład.

   • chcesz być dymany twoja sprawa

   • Ewa z Miasta Inspiracji

    Tak, jestem Polką, patriotką i wcale się tego nie wstydzę, natomiast nie jestem ani zatwardziałą, ani nie zatwardziałą katoliczka, bo ten temat lata mi luźno jak dziadowi „rodzinne klejnoty”.
    A w piekle… może być ciekawie, a przede wszystkim ciepło…

   • @Inferno, bierz antypatrioto, tęczowy bojowniku kilku pod swój dach. Jak mieszkasz sam to na pewno jakoś dacie sobie radę. Gorzej jak masz kobietę, wtedy jej współczuję…

 3. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy przez obywateli Iraku, obywatela zaprzyjaźnionej prze pewnego Lecha, Gruzji i obywatela Czech, „nagrodziłbym” natychmiastową ekstradycja do ich rodzimych krajów, a obywatela Polski, dla przykładu, na granicy, powiesiłabym za „klejnoty”.
  Osobiście, jako wolontariuszka (żeby nie było, że do emerytury chcę dorobić).

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy przez obywateli Iraku, obywatela zaprzyjaźnionej prze pewnego Lecha, Gruzji i obywatela Czech, „nagrodziłbym” natychmiastową ekstradycją do ich rodzimych krajów, a obywatelowi Polski, dla przykładu, na granicy, urwałabym „klejnoty”.
  Osobiście, jako wolontariuszka (żeby nie było, że do emerytury chcę dorobić).

 5. Czy nie taniej by było wsadzać ich do pociągów i wozić do granicy na odrze?

  • Granica na Odrze otwarta, to wrócą.

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Nie to żebym coś sugerował czy podpowiadał, ale u mnie na Alasce niechcianych „gości” załatwiamy to w ten sposób:
    Jak np. na moim prywatnym lotnisku wyląduje dowolnej marki i wielkości samolot to on sam jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa polegającego na nielegalnym naruszeniu przestrzeni powietrznej Stanu Alaska, jest konfiskowany i niejako z „automatu” staje się moją prywatną własnością.
    Natomiast „turyści” najpierw wypełniają ankiety z ponad 200 pytaniami, są one weryfikowane i w zależności od posiadanych przez dane osoby zawodów i chęci do pracy kierowani sa do odpowiednich ośrodków dla uchodźców, albo jak w przypadku wojskowych, internowanych. Odmawiających pracy i… współpracy ładuje się do helikopterów i w okolicy Kamczatki, na wodach międzynarodowych wyrzuca się najpierw pontony, a potem ze zwisu wysadza się do nich „uchodźców”, wskazując ląd na horyzoncie, a po wzniesieniu sie na stosowną do uzyskania łączności radiowej wysokość, powiadamia się bohaterskie służby obrony rosyjskich granic, żeby zabrali sobie dezerterów i „prawdziwych” turystów.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych