Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne potrącenie. 16-latka trafiła do szpitala

Do kolejnego potrącenia na drogach naszego regionu doszło wieczorem w powiecie lubartowskim. Poszkodowana została nastolatka.

Wypadek miał miejsce w niedzielę około godziny 18:30 na drodze z Przytoczna w kierunku Adamowa. Samochód potrącił tam 16-tatkę.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Przytoczna i Lubartowa, pogotowie ratunkowe i policja. Jako pierwsi dojechali strażacy, którzy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali ją, ratownikom medycznym.

Poszkodowana została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Jak nas poinformowano, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z Lubartowa ustalają teraz szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. Piotr – DZIĘKUJEMY!

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-01-31 22:50:55

17 komentarzy

 1. mimo próby zabójstwa pewnie sprawcę zwolnią… takie mamy „prawo” w Polsce

  • sędzia (nie) sprawiedliwy

   mimo ciągłej nagonki na odblaski barany chodzą po zmroku bez nich

   • mimo ograniczeń prędkości, barany nie przestrzegają przepisów, w tym nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze…

   • Ciekawe czy ty „baranie” chodzisz z odblaskamu?

 2. nikt jej nie potrącił miała 2 promile wywróciła się jak przejezdzał samochód i kierowca pomogł.

 3. Niech piesi wreszcie zrozumieją co to znaczy konfrontacja 70kg mięsa o prędkości 7km/h z 1500kg blachy, aluminium, ołowiu i stali o prędkości 90km/h i zaczną nosić odblaski. MALUTKA opaska odblaskowa której nie widać prawie w dzień w nocy staje się widoczna z kilkudziesięciu metrów. Dobra koszulka odblaskowa o powierzchni kilkudziesięciu centymetrów kwadratowych w nocy jest widoczna z 472metrów! To wystarczy, żeby wylądować awionetką. Jako ciekawostka-Boeing 747 Dreamlifter potrzebuje 1,45km żeby wylądować (nominalnie) więc istnieje prawdopodobieństwo, że kierowca nawet oślepiony z przeciwka drogowymi, chińskimi “xenonami” typu HID jadący z prędkością 200km/h zobaczy pieszego w koszulce i jeszcze zatrzyma się przed nim.

  PS
  Jechałem dziś DK 50 i tam już wiedzą co to są odblaski. Zdecydowana większość pieszych je posiadała.

 4. Nadal mnóstwo pieszych i rowerzystów porusza się niewłaściwie oznakowanych po zmroku! Małolaty nie zakładają kamizelek bo nie modne, itd…! Starsi uważają że skoro samochód ma światła to kierowca musi go widzieć…! Mentalności idiotów szybko się nie zmieni….

 5. Dopalaczom,narkotykom i wódzie mówimy stanowczo.Czemu nie.I oto są przyczyny.

 6. Dyrdum Pyrdum Bum Bum Bęc

  Szanowni przedmówcy: josh & konkretny
  Na podstawie tak ogólnikowych danych jakie na tu objawiło 112, trudno ferować ostateczny werdykt.
  Nie ukatrupiajmy kierowcy, ani nie wpędzajmy małolaty w alkoholizm wrodzony.
  Może dziecko samo przyczyniło sie do swego nieszczęścia bo zasłabło na umyśle z innego powodu niż tzw. używki, albo najzwyczajniej w świecie nieczynne miała oświetlenie kufra, wymagane prawem w miejscu gdzie spacerowała.

 7. Mamusia nie uświadomiła córci w kwestii bezpiecznego poruszania się po drogach bo sama pewnie uważa, że iść z odblaskiem na d…e to kwas, kicha, siara (3w1)

 8. Pan Cieć z Alei lubartowskich w Lublinie k/Świdnika

  Zadziwiające jest to, że takie 16 letnie dzieciunio wie jak się mówi paciorek (i nie tylko), wie jak się produkuje dzieci, doskonale zna trasy szlajanie się pewnego Żyda po Palestynie, Izraelu i okolicach, a za cholerę nie wie jak bezpiecznie łazić po drogach publicznych.

  • (Ponieważ poprzedni komentarz usunięto z powodu – jak sadzę – poprawności… nie wiem jakiej – podtrzymuję moje podsumowanie Pana Ciecia… w wersji PRZETŁUMACZONEJ poniżej:)

   AMEN!
   🙂

 9. Po pierwsze na drodze Przytoczno Adamów kierowcy zapie…. jak głupi po drodze przy tej pogodzie wogule nic nie widać . poszkodowana z tego co wiem świeciła telefonem gdyby kierowca dostosował prędkość i był trochę uważny na drodze nie doszło by do zdarzenia racja jest słuszna kamizelki odblaskowe są słuszne i bardzo potrzebne !!! nie osądzajcie dziewczyny i wcale nie jest tak ze chciała sie zabić to są głupie plotki przez ludzi którzy są idiotami bo plotą głupoty !!! wiele osób w Samym Przytocznie ma w dupie kamizelki i ich nie nosi!! powinna władza sie wziąć za to i sypać mandaty ! więcej Kontroli i Patroli w okolicy a nie stać na uboczu w radiowozie i siedzieć pier…. głupoty z kolegą żal !!!

  • Co ona chciala zrobic to tylko ona wiee I moze wyjawi kiedys, dlaczego dwukrotnie tego dnia wybiegala pod jadace samochody. Jej zachowaniem narazala zarowno siebie jakk I osoby jadace samochodami.11 Miala wiecej szczescia niz rozumu. Ale ciezko stwierdzic co kieruje czlowiekiem jak jest pod wplywem alkoholu’