Kolejne oszczędności na przetargach, wyremontują kolejne drogi

Dzięki oszczędnościom poprzetargowym, kolejne samorządy otrzymały środki finansowe na inwestycje drogowe. Pieniądze trafią do sześciu gmin i jednego powiatu.

Udzielenie dotacji kolejnym jednostkom samorządowym na dofinansowanie zadań w ramach rządowego programu budowy i remontów dróg lokalnych możliwe było dzięki oszczędnościom, jakie powstały w wyniku rozstrzygnięcia przetargów na wcześniejsze inwestycje drogowe. Po zatwierdzeniu zaktualizowanej listy projektów, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem w ramach realizacji programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 wręczyli umowy przedstawicielom 7 kolejnych samorządów.

Umowy zostały podpisane z 7 samorządami: 6 gminami tj. Trzydnik Duży, Księżpol, Kraśnik, Goraj, Zakrzew i Strzyżewice na realizację zadań obejmujących łączny odcinek 5,4 km dróg gminnych o wartości 4.789 tys. zł, w tym dotacja 2.283 tys. zł oraz z powiatem łukowskim na realizację zadania obejmującego 6,5 km dróg powiatowych o wartości 4.400 tys. zł przy udziale budżetu państwa w kwocie 2.103 tys. zł.

Po podpisaniu kolejnych 7 umów w województwie realizowanych będzie łącznie 65 zadań w tym 46 na drogach gminnych oraz 19 na drogach powiatowych. Obejmują one przebudowę i budowę 252,7 km dróg lokalnych.

(fot. archiwum)
2016-09-11 14:25:24

Zobacz również

11 komentarzy

 1. A ile lat jeszcze będzie stał niedokończony remont ul. Boh. M. Cassino ????

 2. A głosowaliście na PIS,…..

 3. Oszczędności na przetargach równają się z kiepską jakością wykonania , kiedy te urzędasy to zrozumią i przestaną się cieszyć z tego ! Kiedyś drogi robiono na lata teraz na czas gwarancji .

  • Zgadzam sie 100 %. Franciszkow gm. Strzyzewice. Szosa rozpadla sie po zaledwie kilku dniach. Jest popekana a nawet powstały dziury na środku jezdni. Powtarzam zaledwie kilka dni. Taka mi oszczednsc

   • Nowo wyremontowany odcinek między Kozubszczyzną a Motyczem jest tak pofałdowany, że nie trudno będzie tam polecieć

   • Gratuluję też organizacji tego remontu, z obu stron Franciszkowa permanentny zakaz wjazdu postawiony, bez żadnej informacji typu „Nie dotyczy…” Na posesję to chyba trzeba dymać na piechotę.

 4. Kiedy zrobią drogę przez Dąbrowe to koszmar….

 5. Załatanie ul. Osmolickiej (ulica biegnąca przez Dąbrowę ) to nie remont, tak samo tragicznie się jeździ jak wcześniej, gdzie reszta pieniędzy z tego ‚remontu’?

 6. OSMOLICKA PRZEZ LAS . ROBICIE DLA ROWERÓW NOWYT ASFALT A DROGA JEST FATALNA I DROGÓWKA łapiąca na 30 km na godzinęto jakiś absurd

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach