Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne MOP-y na trasie S19 oddane do użytku. Niebawem mają działać wszystkie tego typu miejsca

Kierowcy podróżujący trasą S19 Lublin – Rzeszów mają już do dyspozycji kolejne dwa Miejsca Obsługi Podróżnych. Na otwarcie czekają jeszcze podobne obiekty w dwóch miejscach. Mają być dostępne jeszcze w tym miesiącu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytkowania kolejne dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, jakie powstały przy drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Tym razem chodzi o MOP-y Obroki Wschód oraz Obroki Zachód położone w miejscowości Sobieszczany Kolonia, na odcinku między węzłami Niedrzwica Duża a Wilkołaz.

W obu miejscach oprócz stanowisk postojowych dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych i jezdni manewrowych znajdują się toalety z prysznicami, pomieszczenie dla kobiet z dzieckiem, wiaty piknikowe oraz plac zabaw. Teren jest oświetlony i monitorowany.

Kierowcy będą mieli również do dyspozycji stacje paliw, restauracje jak też możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Jednak na to trzeba jeszcze trochę poczekać. Przetarg na dzierżawę MOP-ów został rozstrzygnięty, teren przekazano też dzierżawcy. Na razie prowadzi on prace projektowe, po ich zakończeniu ruszy budowa obiektów.

Na otwarcie czekają jeszcze Miejsca Obsługi Podróżnych Słodków Wschód i Zachód znajdujące się między węzłami Wilkołaz a Kraśnik Północ oraz Zemborzyce i Radawczyk zlokalizowane w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie, tuż przy początku obwodnicy Lublina. Jak zapewniają przedstawiciele GDDKiA, będzie można z nich korzystać jeszcze w tym miesiącu.

Kolejne MOP-y na trasie S19 oddane do użytku. Niebawem mają działać wszystkie tego typu miejsca

Kolejne MOP-y na trasie S19 oddane do użytku. Niebawem mają działać wszystkie tego typu miejsca

(fot. GDDKiA)

18 komentarzy

 1. a dlaczego na MOP=ach nie mozna zjesc nic w barze? bo ich brak !

 2. a pokropione wiechciem ?

  • z pędzla twojej matki

  • Romek, gdy będziesz konał to zaskamlesz, aby ksiądz pokropił ciebie bo będziesz srał ze strachu a co to będzie jeśli tam na mnie czeka Jezus? Co ja mu powiem, gdy tu na ziemi szydziłem z Niego i z wiary innych, którzy już po spotkaniu z nim w wiecznej radości żyją dalej.

   • Niektórzy mają godność do końca i nie ulegają sekcie.

   • Naprawdę nie potraficie żyć bez wmawiania sobie tych bzdur na pocieszenie? Pewnie nawet sami wiecie, że wciskacie sobie kit, ale tak na wszelki wypadek…

   • Ja tu nie przeczytałam słowa o szydzeniu z Jezusa. Za to trafnie poszła szydera z modnego ostatnimi czasy otwierania każdego ŚWIECKIEGO obiektu w towarzystwie szafarza jedynej słusznej wiary…

 3. W ofercie MOP powinien być sklepik z sprzedażą karnistrow z benzyną haha.

 4. Super Foto fajnie zobaczyć to z tej perspektywy kiedyś to było uprawne pole dobrze mi znane wszystko się zmienia

 5. Jaki kwik obrońców ch z tą POlską wschodnią. Jak PO z PSL wyje. Brawo PiS. jedyna partia dbająca o Polskę.

 6. Słodków Wschód i Zachód jest w kierunku Janowa, a nie Wilkołaza.

 7. Za dzierżawę pod stacje paliw GDDKiA życzy sobie takie kwoty, że nawet Obajtka nie stać. 150km bez tankowania i jedzenia. No faktycznie brawo… O stacje ładowania samochodów elektrycznych, to już z grzeczności nie zapytam. Taka PiS-droga imienia PiS-dzielca – aby nasi wyborcy przejechali swoimi 20-letnimi rzęchami i jest git.

 8. Niektóre mopy jacyś kretyni projektowali, zauważcie jak są wyznaczone miejsca postojowe dla samochodów osobowych i dla inwalidów.

 9. Teraz czas na stacje benzynowe bo wiocha normalnie

 10. Jadac od Lublina ten mop przed Krasnikiem to porazka. Tego inzyniera co tworzyl te miejsca parkingowe dla ciezarowek to paluszki w imadlo i codziennie dokrecac az zrobia sie plaskie i wiecej nie zrobi krzywdy kierowcom. Wasko,ciezko wjechac i wyjazd z rzedu to wszystko na milimetry.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo