690 680 960

Kolejne galerie handlowe będą budowane w naszym regionie. Inwestorzy zapowiadają obiekty w kilku miastach

Pomimo sporego zagęszczenia zarówno większych, jak też mniejszych galerii handlowych, w miastach województwa lubelskiego będą powstawały kolejne tego typu obiekty. Firmy zajmujące się tego inwestycjami zapowiedziały już powstanie kilku galerii, poszukują też działek pod lokalizację następnych.

Kilka kolejnych obiektów handlowych powstanie w najbliższym czasie w miastach województwa lubelskiego. Budowę nowego parku handlowego zapowiedziano niedawno w Radzyniu Podlaskim. Zlokalizowany on będzie w centrum miasta, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czyli przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych. Obiekt handlowo-usługowy o powierzchni 2 tys. mkw będzie położony w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego marketu sieci Lidl. Oba obiekty łączył będzie wspólny parking, oraz drogi dojazdowe. Dla klientów parku handlowego ma powstać 50 miejsc postojowych na wyłączność. Wśród najemców mają być m.in. drogeria, dyskont, sklep z branży modowej, salon obuwniczy oraz market elektroniczny. Inwestorem jest spółka Park Radzyń, zaś planowana data otwarcia to czwarty kwartał 2020 r.

Dokończona zostanie także budowa Galerii Handlowej Karuzela w Białej Podlaskiej. Powstaje ona przy ulicy Łomaskiej, na terenie dawnego zakładu Bialskich Fabryk Mebli. Inwestycja ruszyła w czerwcu 2018 roku, wykonano prace ziemne, wylano fundamenty oraz wzniesiono słupy konstrukcyjne. Po czterech miesiącach ekipa musiała zejść z placu budowy, gdyż Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił pozwolenie na budowę. Powodem był protest właścicieli sąsiedniej działki, który twierdzili, że teren na którym powstaje galeria, stanowi ich własność z tytułu zasiedzenia.

Kiedy sąd w Białej Podlaskiej uznał, że brak jest podstaw prawnych do zasiedzenia, osoby te zmieniły zdanie. Tym razem zaczęły protestować, iż galeria handlowa będzie stanowiła dla nich uciążliwe sąsiedztwo. Okazało się, że za wszystkim miał stać jeden z bialskich biznesmenów, któremu zależało na wstrzymaniu inwestycji, gdyż obiekt ten stanowiłby konkurencję dla prowadzonego przez niego biznesu. W końcu inwestor odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, wnosząc o wycofanie decyzji wstrzymującej budowę. Na początku lutego zapadł wyrok, w którym skargi sąsiadów zostały oddalone. Tym samym w ciągu najbliższych kilku miesięcy prace przy budowie mają ruszyć ponownie.

Obiekt ma mieć 32 tys. mkw powierzchni i mieścić 60 sklepów. Wśród najemców wskazywani są m.in: Lidl, Agata Meble, CCC, Rossmann, Martes Sport, Media Expert, Pepco, Reserved, House, Sinsay, Cropp, Grycan, Home&You, Swiss, Inmedio, Kantor Promes, Travel Planet, Smak Bar, 4F, KFC. Przed budynkiem powstanie również 930 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy planowane jest w I kwartale 2021 r.

Centrum handlowe Karuzela powstanie także w Puławach. Obiekt zbudowany zostanie przy ulicy Dęblińskiej, w miejscu obecnego hipermarketu Tesco, który choć jeszcze funkcjonuje, przeznaczony jest do rozbiórki. Wraz z działającym tuż obok sklepem Leroy Merlin i restauracją McDonald’s, centrum handlowe zajmie powierzchnię około 24 tys. mkw i będzie największe w mieście. Galeria ma mieć 15 tys. mkw powierzchni i pomieści 25 sklepów. Inwestor podpisał już wstępne umowy najmu i listy intencyjne m.in. ze sklepami Sinsay, House, Cropp i Jysk. Atutem tego centrum handlowego ma być dogodne położenie, zarówno przy drodze S12, jak też w pobliżu centrum miasta.

Park handlowy o powierzchni najmu 5000 mkw powstanie też w Krasnymstawie. Inwestor, spółka Adept Investment, zakupił już działkę i przygotowuje wszystkie niezbędne pozwolenia. Jak wstępnie poinformowano, obiekt oparty będzie na operatorze spożywczym oraz markecie DIY. Trwają również rozmowy z pozostałymi najemcami. Rozpoczęcie budowy ma nastąpić jeszcze w tym roku, a zakończenie i otwarcie w IV kwartale 2021 roku.

Galeria handlowa powstaje też w Łęcznej. Pomiędzy ul. Polną a Chełmską zbudowany zostanie obiekt o powierzchni 3,5 tysiąca mkw z parkingiem. Zlokalizowany on będzie w pobliżu targowiska, niedaleko Tesco i obok głównej trasy Lublin – Włodawa. Inwestorem jest firma PKB Inwest, znana z budowy obiektów handlowych w całym kraju. W Łęcznej przewidziano miejsce dla kilkunastu najemców. Wiadomo już, że w parku handlowym klienci będą mieli do dyspozycji takie marki jak m.in. Pepco, Smyk, KiK, CCC, Martes Sport, Rossman, czy też TEDi. Nie zabraknie również podstawowych punktów usługowych. W ostatnich dniach spółka Sky Properties ogłosiła przygotowania do budowy centrum handlowego w Łęcznej o nazwie „Green Park Łęczna”.

(fot. materiały inwestorów)

36 komentarzy

 1. Mieszkaniec osiedla

  Pracy i chleba a nie kolejna galeria handlowa. Zakłady przemysłowe poupadały a galerie handlowe kwitną.

  • Wolny rynek wiec na co czekasz bierz sie do pracy i otwieraj fabryke. Skoro niema na to chetnych a sa chetni na galerie to idac twoim tokiem rozumowania przez ostatnie 30 lat w wiekszosci miasteczek by nic nie powstalo. Galeria to tez praca. A fabryka? Zalezy co ale jakos nie wydaje mi sie by ludzie sie tam pchali do pracy.

 2. Kolejne wylęgarnie wirusów.

 3. Tak to fajnie brzmi, w miejsce dawnej Bialskiej Fabryki Mebli – prawdziwe miejsca pracy a w zamian miejsca pracy-wegetacji. Tyle dobrze że nie powstaną kolejne wynalazki po za tymi co już powstają w Lublinie.

 4. W Łęcznej to Ryl Park Łęczna .

 5. jerzy z wieży

  O super!
  Właśnie galerii tu nam bardzo brakowało – strzał w dziesiątkę!
  Dziękujemy.

 6. DoggoNeedHoomanTaskete

  Żeby powstały nowe fabryki trzeba by obniżyć płace minimalne bo koszt utrzymania pracownika jest zbyt wysoki by produkować coś w Polsce. Ewentualnie zatrudniać na pół etatu i żeby pracownik pracował cały, to miałoby to jakiś sens.

 7. O co Wam ludzie chodzi? Prywatne firmy budują za swoje, ich kasa ich problem. Martwcie się raczej rozdawnictwem Waszych pieniędzy, przez Was wypracowanych w formie podatków, i rozdawanych innym w ramach obietnic wyborczych. Bo widzę interesujecie się tym, że galerie będą stały puste. To będą. Ich problem. Za to naszym problemem jest to, że garnki za niedługo będziemy mieli puste, bo łoją podatek za podatkiem, a ceny w górę. Mi jakoś wypłata nie poszła w górę od paru lat!! Zaraz dogoni mnie najniższa krajowa i inflacja.

 8. w Krasnymstawie

  jest już 1 galeria w której nie ma prawie żadnego fajnego sklepu

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas