W Lublinie trwają ćwiczenia służb na wypadek wystąpienia epidemii koronawirusa (zdjęcia, wideo)

Koordynowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną ćwiczenia odbywają się właśnie na terenie Szpitala im. Jana Bożego przy ul. Biernackiego w Lublinie oraz w szpitalu w Chełmie. Biorą w nich udział m.in. strażacy oraz wojsko.

Na terenie Szpitala im. Jana Bożego przy ul. Biernackiego w Lublinie prowadzone są ćwiczenia, których celem jest przygotowanie służb na ewentualne wystąpienie epidemii koronawirusa. Tego typu działania prowadzone są w całym kraju, zorganizowano je na prośbę dyrektorów placówek i po konsultacji z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Chodzi o to, aby pracownicy placówek zdrowia byli przygotowani do udzielania pomocy w przypadku zachorowań u większej ilości osób.

Obok zakaźnego oddziału dziecięcego ustawione zostały namioty, które mają pełnić rolę tymczasowych izb przyjęć. W ćwiczeniach, oprócz pracowników szpitala, biorą udział m.in. strażacy, zarządzanie kryzysowe, służby sanitarne, straż miejska oraz wojsko. Aby wszystko było przeprowadzone realistycznie, w działaniach bierze udział również grupa pozorantów.

 

 

Podobne ćwiczenia odbywają się również w Chełmie. Całość koordynuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

(fot. wideo lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. I jak zwykle PiS spisał się znakomicie a najdurniejsza opozycja na świecie wyszła na idiotów.

  • Opozycja w tym kraju to jakieś żarty. Z palcem w tyłku wygrali by wybory, zwłaszcza po tych wszystkich skandalach, problem w tym, że nie potrafią się wypromować wśród narodu. A wystarczyło by żeby mydlili oczy społeczeństwu tak dobrze jak robi to PiS.

   • „Koronawirus” spadł z nieba PiSowi… można odwrócić uwagę a później usprawiedliwić kryzys gospodarczy …
    Dlatego „nie panikujmy”…. to tylko ćwiczenia… czy leci z nami pilot…?

  • „PiS spisał się znakomicie” – proszę Cię…

 2. Kolejny news z kolekcji: „Tylko nie wywołujmy paniki…”.

 3. A minister prosił o spokój. I jak tu szara masa ma zachować spokój, gdy jest bombardowana z każdej strony zarazą zwaną medialny szum.

 4. Ćwiczenia udane i zakończone sukcesem. Tylko, że przed prawdziwą akcją powinni porozwieszać ogłoszenia, żeby z dróg pożarowych/ratunkowych właściciele pozabierali swoje pojazdy, z małą szansą, że taki apel przyniesie skutek.

  • A dlaczego sam tego nie zrobisz? Rusz tyłek i zabierz się za jakąś pracę, a nie tylko tu głupoty wypisujesz. Byłbyś chociaż komuś przydatny i może poczułbyś się wkońcu dowartościoesny.

 5. Lepiej dmuchać na zimne i być przygotowanym 🙂

 6. Jeszcze wydać broń i ostrą amunicję na wypadek ataku zombie!

  • ostra amunicja nie działa na zombie… tylko wyrzutnie kołków osinowych… i miotacze wody święconej…

 7. Brawo służby.

 8. Tak korona wirus jest piekna sprawa wyborcza tyle ludzi umiera nagrype jest okej kto sie postara wygra wybory to jest paranoja tyle ludzi ginie w wypadkach na zwykla odmiane grypy nic nierobia a nagle teraz ktos im przeszkodzil poszlo w eter i sie wzieli za zwalczanie dajcie 1000 plus

 9. MYSLE ZE WYSTARCZY WYSLAC PO 100 ZL DO OJCA RYDZYKA I MINIE KAZDEGO KTO WPLACIL WIEC DZIALAJMY

 10. Ciekawe po jaką cholerę ludzie wykupują makarony, kasze i tym podobne ? Bo jeżeli ten wirus potrwa trochę dłużej to się posr… na miękko od żarcia w kółko tego samego. Dzięki takim idiotyzmom spowodują tylko podwyżki tych artykułów a z domu i tak wyjść w końcu będą musieli chociażby do pracy 😀

 11. A straż pożarna to taka l.adacznica wszędzie ją biorą nie wiadomo po co. A co robią służby sanitarne. Chodzą sobie w kamizelkach.

 12. Ćwiczenia XDDDDD
  W momencie kiedy pierwszy przypadek już jest potwierdzony, a ponad 200 osób jest pod obserwacją, nie przeprowadza się ćwiczeń tylko postępuje się według opracowanych i przećwiczonych DWA TYGODNIE WCZEŚNIEJ procedur. Już w momencie pojawienia się epidemii we Włoszech wiadomo było, i przyznawali to wszyscy, że wirus dotrze do nas. I tego czasu nie przeznaczono na ćwiczenia, tworzenie rezerw materiałowych, przygotowanie procedur ochronnych i zapoznanie z nimi społeczeństwa. To tak jakby w trakcie trwania działań wojennych zamiast właściwych uderzeń i kontruderzeń władze zdecydowały się na przeprowadzenie manewrów szkoleniowych…

 13. Dzisiaj z Zamoscia do Tomaszowa, gdzie jest oddział zakaźny jechała na sygnale karetka, w której kierowca i ratownik ubrani byli w kombinezony i maski. Może to pierwszy przypadek wirusa w naszym regionie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach