Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Są plany budowy kolejnych dwóch stacji paliw Lublinie. Obie mają się znaleźć na obrzeżach miasta

Trwają procedury mające na celu uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń na budowę kolejnych dwóch stacji paliw w Lublinie. W obu tych miejscach nigdzie w pobliżu nie ma obiektów tego typu.

Dwóch przedsiębiorców stara się o pozwolenie na wybudowanie na terenie Lublina kolejnych stacji paliw. Do Urzędu Miasta złożone zostały w tej sprawie dokumenty mające na celu uzyskanie niezbędnych do realizacji inwestycji decyzji i pozwoleń.

Pierwszy obiekt, dla którego procedury rozpoczęły się pod koniec grudnia, ma być zlokalizowany przy ul. Metalurgicznej w pobliżu wiaduktu, na którym biegnie ul. Grygowej. Za inwestycją stoi spółka Neptun.

Druga stacja paliw ma się znaleźć przy ul. Krężnickiej w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego, a dokładnie na wysokości ul. Bryńskiego. W tym przypadku obiekt chce wybudować spółka TBV, która odpowiada również za budowę znajdującego się tuż obok marketu Stokrotka.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Mi brakuje stacji na Zbożowej i w okolicy

  • Tak.A był plan budowy tam stacji paliw.Jakoś tak przy okazji jakichś tam wyborów na kogoś tam do czegoś tam.Albo też i nie.

  • Tam ludziska pędzą bimber i na nim jeżdżą więc nie potrzebują stacji.

 2. Jest stacja Koma pił na megoweskiej 39 100-200 metrów od tego skrzyżowania

 3. a co budują kolesie -dewelo na łączce przy ul. Sowińskiego w pobliżu Domu Studenta Zaocznego ? Akademik czy wille na tanio nabytym miejskim gruncie

 4. Po co nowe stacje paliw , jak mamy jeżdzić pojazdami elektrycznymi Pinokio nam to obiecał

 5. Wydawało się że przy stokrotce przy krężnickiej zostawiono rezerwę terenu pod przyszłą tzw. południową obwodnicę Lublina a teraz wybudują tam stacje paliw trochę dziwne bo to ostatnie ,,okienko ,, w tym miejscu , no chyba że stacja będzie między torami a stokrotką ….

  • Południowej obwodnicy nie będzie w tamtym miejscu. Ostatnio radni zrezygnowali z tej opcji. Nie wiadomo gdzie i czy w ogóle takowa powstanie.

 6. niech sobie budujja zawsze to lepsza opcja niz np kolejna biedronka czy lidl….

 7. Szkoda że zrezygnowali z tej drogi , już nawet nie chodzi o jakąś obwodnicę ,poprostu bardzo przydałby się łącznik od ronda przy BP aż do zalewu a dalej do abramowickiej .

 8. coż to za bogatela, że stać ich na kaucję na poczet wyłudzenia podatku VAT, nana monopol evry where

Z kraju

Polityka i społeczeństwo