690 680 960

Kolejne dwie nieprzytomne młode osoby znaleziono w powiecie świdnickim. Trwa ustalanie co zażywały

Policja ustala co było przyczyną zatrucia dwójki młodych osób, jakie znaleziono na terenie powiatu świdnickiego. Obie trafiły do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w piątek w Dorohuczy w gminie Trawniki w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o znalezieniu pary nastolatków. Oboje byli nieprzytomni i zachowało podejrzenie, że mogli zatruć się np. dopalaczami. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Po udzieleniu pierwszej pomocy, ratownicy medyczni przetransportowali parę do szpitala. Tym razem na szczęście obojgu udało się w porę pomóc i niebawem zaczęli odzyskiwać kontakt z rzeczywistością.

-Obie osoby zostały znalezione w rejonie wiaduktu w Dorohuczy. Na chwilę obecną ustalamy, czy stan w jakim się znajdowali był wynikiem zażycia środków odurzających. Na szczęście już wiadomo, że oboje czują się lepiej i nic poważnego im się nie stało – wyjaśniała nam Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

W ostatnich miesiącach służby w całym kraju notują coraz więcej przypadków zatruć młodych osób nieznanymi substancjami. W wielu przypadkach są to dopalacze. W województwie łódzkim spożywanie tego typu środków zakończyło się falą zgonów. Ofiary zanotowano również w naszym województwie.

Na początku sierpnia w domu jednorodzinnym w Biskupicach również w gminie Trawniki w powiecie świdnickim znaleziono zwłoki dwojga młodych osób: 17-letniej kobiety i 22-letniego mężczyzny. Natrafił na nie krewny 17-latki, który udał się sprawdzić czy wszystko z nią w porządku, gdyż rodzina nie mogła się dłuższy czas skontaktować z nastolatką. Wstępnie ustalono, że oboje zmarli po zażyciu dopalaczy.

Od tygodnia obowiązują nowe przepisy zaostrzające kary dla osób, które zajmują się sprzedawaniem tego typu substancji psychoaktywnych. Handlarze dopalaczy będą traktowani na równi z narkotykowymi dilerami. Przepisy mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych oraz nowych substancji psychoaktywnych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-28 17:25:29

9 komentarzy

 1. Czy HERBALIFE niszczy wątrobę?

  To na pewno biały proszek z puszki

 2. Wiem, bo widzialam

  Selekcja naturalna. Chca niech gina. Tyle o tym sie mowi, ze ludzie unieraja a oni dalej to biora.

 3. Mozgi zryte przez nieszkodliwą maryśkę i przeżatre przez dopalacze a Pani Magda twierdzi, że nic poważnego im się nie stało?

  • poczytaj głąbie ile maryśka osób zabiła a ile alkohol czy dopalacze…gamoniu

   • Może komu nie zależy na statystykach zabójst chcą się bawić to się bawią a nie szukają cnoty marycha była śmieciowa i jest ogranicza szare komórki

    • Ciekawe co na to Mickiewicz i Słowacki, pewnie nie mieli już za grosz rozumu od tej trawki ;]

 4. Wiadukt w Dorohuczy? Może pod wyciągiem narciarskim?

 5. obejrzeli Hit Koronę Królów

 6. Niema czegoś takiego jak ,,dopalacze”. Przecież trucizny na szczury czy do udrażniania zlewu jakoś specjalnie nie nazywam.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas