Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna zimna noc w województwie lubelskim. Na krańcach regionu temperatura spadła poniżej -21°C

Miniona noc była jedną z najchłodniejszych tej zimy. Podobnie jak z niedzieli na poniedziałek, w niektórych miejscach termometry pokazywały poniżej -21°C. Przy gruncie wartości te wynosiły nawet -26°C

Noc z poniedziałku na wtorek była kolejną tej zimy, gdzie notowano temperatury poniżej -20°C. Biegunami zimna na terenie województwa lubelskiego były północno-wschodnie i południowe krańce regionu. Najniższą temperaturę zanotowano we Włodawie, gdzie nad ranem było -21,8°C. Równie zimno było też w Tomaszowie Lubelskim. Tam sprzęt pomiarowy zanotował -21,2°C.

Poniżej -20°C temperatura spadła również w Białej Podlaskiej i w Zamościu. Nie były to jednak rekordowe mrozy. W minioną noc na północy regionu, a dokładnie w Leśnej Podlaskiej, w godzinach porannych zanotowano -23,7°C. Warto jednak pamiętać, że pomiarów tych dokonano na wysokości 2 metrów. Przy gruncie było znacznie chłodniej. We Włodawie i Radawcu zanotowano -26°C, a w Zamościu i Terespolu po -25°C.

Wszystko wskazuje na to, że była to ostatnia tak mroźna noc w tym tygodniu, a być może nawet w tym miesiącu. Synoptycy wyjaśniają, że nadchodzi ocieplenie. Już teraz na zachodzie kraju termometry pokazują dodatnie temperatury.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Zimno, ale za to jak pięknie padał śnieg…

  2. Tak było na północy regionu , nawet sikory mają problem z tłuszczem, kupuję smalec i wykładam w pojemnikach na drzewie , nie mogą uskubnąć bo twardy się zrobił.

  3. Dzisiaj jeszcze na..bie śniegu a od jutra wszystko popłynie.

  4. Cieszy mnie taki duży mróz …mimo ze używam auta na codzień ,to jednak mnie cieszy ,tydzień takiego mrozu by się przydał ,a najlepiej dwa

Wiadomości z info112