Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna zbiórka elektrośmieci. Będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego

Tak jak co miesiąc, w sześciu punktach na terenie Lublina zorganizowane zostaną zbiórki elektrośmieci. Bezpłatnie będzie można oddać zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny.

W najbliższą sobotę, 29 maja, w Lublinie zorganizowana zostanie kolejna zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych, czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w sześciu lokalizacjach.

Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, przed marketem Bricoman przy al. Kraśnickiej, a także przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 15C.

Wszystkie punkty będą czynne w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja organizowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Polską Korporację Recyklingu.

(fot. archiwum)

4 komentarze

  1. Ale przecież LUB LPA LLB LSW LOP wrzuci elektrośmieci do pojemnika ze szkłem tak jak ojciec z matką nauczyli, że na gnojownik się wszystko wrzuca. Jaka zbiórka, jaka segregacja o czym mowa. A weź uwagę zwróć to na onucach z nerwów słoma płonie takiemu osobnikowi lub osobniczce.

  2. odezwał się panicznie z miasta

    • Umiejący segregować odpady, i nie raz byłem oddawać elektrośmieci w odpowiedni punkt. Uderz w stół a czereśnia się odezwie. Pewnie ty pampersy wrzucasz do plastiku lub szkła. Było pola z cebulą nie sprzedawać

  3. odezwał się panicz z miasta