Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna miejscowość ma problem z wodą z wodociągu. W innych miejscach sytuacja się poprawia

Woda z kolejnego wodociągu w naszym regionie nie nadaje się do spożycia. Tym razem dotyczy to zaledwie ok. 130 osób. Zezwolono za to na korzystanie z wodociągu koło Janowa Lubelskiego.

Badanie próbek wody pobranych przez Sanepid z wodociągu w Białce w gminie Krasnystaw wykazało, że przekroczone są wartości parametru mikrobiologicznego. Ponieważ stanowi to naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych, wydana została decyzja o zakazie spożywania wody z wodociągu przez mieszkańców.

Nie nadaje się ona również do przygotowywania żadnego rodzaju napojów i potraw, wytwarzania lodu, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców, mycia zębów, a nawet mycia rąk i innych części ciała. Podsumowując, można jej używać jedynie do spłukiwania toalet.

Dotyczy to ok. 130 mieszkańców części miejscowości Białka. Powinni oni też mieć na uwadze, że wodociąg nie został wyłączony i funkcjonuje normalnie. Wszystko dlatego, że w ramach prowadzonych prac, których celem jest ponowne zapewnienie właściwej jakości wody, musi został wykonana dezynfekcja i płukanie sieci.

Polepszyła się za to jakość wody w wodociągu Wólka Batorska w powiecie janowskim. Korzysta z niego 1247 mieszkańców miejscowości: Batorz Kolonia, Batorz i Wólka Batorska. Sanepid wydał decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia.

(fot. pixabay)

3 komentarze

  1. Więcej nawozów na pola uprawne sypać to samo mamy w mące kukurydzy itp uprawach

    • Woda nie jest zapewne czerpana z czwartorzędu tylko niższych partii, górnej kredy. Nie masz pojęcia nie pisz dziecko głupot.

  2. rolnicy rolnikom. leci gnojowka tonami.