690 680 960

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie gróźb skierowanych do Krzysztofa Żuka

Wrocławska prokuratura zajęła się sprawą gróźb karalnych, jakie nieznana na chwilę obecną osoba, skierowała do włodarzy 18 polskich miast. Wśród nich jest prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu zajęła się sprawą pogróżek, jakie otrzymał prezydent Lublina. Jak już informowaliśmy, pod koniec lipca do Krzysztofa Żuka trafił mail, którego autor napisał: „Zadźgam cię jak Adamowicza… Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia„.

O wszystkim powiadomiona została policja. Jak się okazało, podobne wiadomości trafiły do włodarzy kilku miast w całym kraju. Maile o takiej samej treści trafiły do prezydentów m.in. Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, Sopotu Jacka Karnowskiego, Radomia Radosława Witkowskiego czy też Wrocławia Jacka Sutryka.

Wiadomo już, że sprawca korzystał z różnych adresów mailowych, jednak ściśle ze sobą powiązanych. W przypadku gróźb dla Krzysztofa Żuka zostały one wysłane ze skrzynki „oczyścić[email protected]”. W przypadku pozostałych adresatów, w adresie zmienione jest tylko miasto.

Wrocławska prokuratura rozpoczęła postępowanie dotyczące formułowania gróźb karalnych wobec prezydentów 18 polskich miast. Obecnie czynności śledczych związane są z gromadzeniem materiału dowodowego. Ich celem jest ustalenie sprawcy zdarzenia i przeprowadzenie działań procesowych w tym zakresie. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

(fot. Krzysztof Żuk)

12 komentarzy

 1. Szybko się zajeli, ponad miesiąc minął i dopiero ruszają ze śledztwem. Ale co tu się dziwić, gdyby to chodziło o polityków PiSu to już by kordony policji przeczesywały miasta, takie kodrony jak to widywane były na Żolibożu.

 2. Nie nawidze deweloperów.

 3. Jezus właśnie opuścił Bydgoszcz

  I teraz pytanie – Szczerba czy Joński? 😀

 4. Przesadził. Łysego można krytykować bo jego rządy to tragedia dla Lublina, ale od razu „użynać łeb”. Albo wariat, albo za dużo wypił przy klawiaturze.

 5. Mieszkańcy też się boją zabudowy górek czechowskich – może by prokuratura sprawdziła właściwość zwołania referendum za ponad 500tyś dla prywatnego podmiotu przez nasz UM i włodarza !

 6. Prokuratura niech się Żukiem zajmie i zamianą działek ratusza !!! KRĘTY

 7. ojejku! i oczywiście wszyscy prezydenci z KO, jacy oni biedni zaszczuci. Skończyły się argumenty olityczne, to zacznie się atmosfera paranoi, zaszczucia i permanentnego zagrożenia….

 8. Kiedy cba wkroczy?

 9. Sprawa musi trochę poczekać bo na razie prokurator zgubił ubrania i gdzieś tam ich szuka. Odwiedza sklepy oraz ulice a sam ich nie może znaleźć. Mógłby chociaż krawat założyć to ludzie by wiedzieli z kim mają do czynienia i jak zwrócą uwagę to nie będą narażeni na działanie immunitetu i obrazę prokuratury.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…