Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna akcja policjantów z grupy „Speed”. Ponad sto mandatów w jeden dzień

Policjanci ze specjalnej grupy stworzonej do walki z piratami drogowymi przeprowadzili niedzielne działania na terenie Lublina i okolic. Zatrzymali aż 146 kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

W niedzielę na terenie Lublina przeprowadzone zostały kolejne działania wymierzone w kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzili je funkcjonariusze wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wchodzący w skład zespołu „Speed”.

Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców, niestosujących się do ograniczeń prędkości, czy też stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Do akcji skierowano głównie nieoznakowane radiowozy wyposażone w videorejestratory. Nie brakowało jednak również patroli w pojazdach oznakowanych. W tym przypadku policjanci korzystali z laserowych mierników prędkości.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli blisko 150 kontroli pojazdów. Ujawnili 146 wykroczeń, które w 114 przypadkach kończyły się nałożeniem mandatów karnych. Siedmiu kierowcom zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto podczas działań funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu oraz ujawnili osobę poszukiwaną.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą prowadzone cyklicznie.

(fot. lublin112)

40 komentarzy

  1. Wydaje mi się, że najbardziej skuteczne są odcinkowe pomiary prędkości w newralgicznych miejscach. Aktywne 24h na dobę a nie selektywne kontrole gdzie popadnie. Sądzę, że z samych mandatów wystarczy co kilka miesięcy na budowę nowego odcinka.

  2. Reżimowy troll

    Szkoda że łapią na autostradach a nie wiejskich dróżkach gdzie ryzyko wyjścia na ulicę bąbelka jest wysokie.
    No cóż łatwiej łowić ryby na dużej wodzie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo