Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejki i zdenerwowanie to niemal codzienność w Wydziale Komunikacji. – Nie mamy warunków lokalowych

– Całej kolejki nie udało mi się ująć na zdjęciu – od takich słów zaczyna się informacja o porannej sytuacji przed Wydziałem Komunikacji. Niektórzy są już trzeci lub czwarty raz i nie mogą załatwić spraw, z którymi przyszli.

47 komentarzy

  1. Ale bzdury, problemem jest cepik 2.0, rejestrowałem auto w marcu 2017, urząd ten sam, nie było żadnych kolejek! Wszystko od ręki w godzine

  2. Jakich godzinach popoludniowych? Już o godzinie 9-10 rano odsyłają cię z niczym bo zabrakło NUMERKÓW!!!

  3. Można zarejestrować wizytę np. Telefonicznie, czas oczekiwania na wizytę 2 tygodnie.

  4. Nie tylko w Lublinie tak jest zapraszam do Tczewa tu jest taka sama patologia. Urzędasy przyjmują niechcianych interesantów od 8:00 , a o 8:05 niema numerków. Codzień kolejka od 5 rano około 50 osób , a przyjmą 15. Naczelnik WK I Starosta nie widzą problemu. Widać to taka ogólnopolska patologia.

  5. Problemy z parkowaniem? Na Czechowskiej miał powstać wielki parking dla Śródmieścia, tymczasem Wydział planowania Urzędu Miasta planuje wcisnąć na olbrzymiej działce tereny zielone! ludzie reagujcie! Do 12 czerwca składajcie uwagi do wyłożonego planu bo to jest jakaś paranoja.

  6. Dlatego ja nawet sobie nie zawracałem gitary rejestrowaniem samochodu, w lutym kupiłem auto i jeżdżę na tym co było. Nie mam czasu na tę urzędową hucpę, a i szkoda mi pieniędzy na wywalanie w błoto, a ubezpieczyć auto można bez rejestracji.

  7. Obecny system jest źle zrobiony – o 12-14 mówią, że nie ma numerków, a w okolicach 15tej nikt nie wchodzi, bo większość została odesłana z kwitkiem. Nie każdy numerek załatwiany jest w tym samym czasie – jedne szybciej, inne wolniej, a wszystko jest traktowane równo.

    Rejestrowałem samochód w marcu – też były szopki, ale nie takie. Przede wszystkim brakuje średniego czasu na jednego petenta i informacji online, czy są numerki, czy nie, a jeżeli nie – to kiedy będą. Jeżeli numerki wypadają z kolejki, bo ktoś się spóźnił, to nie można wziąć numerka nowego na to samo miejsce – po prostu przed 15stą siedzą i nic nie robią.

  8. Podczas ostatniej rejestracji spedzilem tam czas od 6.30 do 13. Sytuacja 1: przyszła kobieta ok 11 i udała się do pokoju gdzie wydają dowody os. Za chwilę wyszły i młoda pracownica mówi „spokojnie, wszystko załatwię”. Ok 11.35 kobieta była już po rejestracji samochodu. Sytuacja 2: wszedłem do pokoju gdzie jest niby 12 stanowisk. 3-4 osoby pracujące. Przy jednym ze stanowisk siedzi pracownik, a przy jego biurku „petent”. Rozmawiali o imprezach i byli na „ty” z sobą. Przez cały czas mojej wizyty w pokoju nie było wzmianki o rejestracji samochodu.