Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejarze nagle stracili łączność. Złodzieje przewodów wpadli na gorącym uczynku

Tasakiem kuchennym wycinali przewody biegnące wzdłuż torów. Wpadli na gorącym uczynku. Jeden z nich był poszukiwany, gdyż wcześniej dokonał podobnych przestępstw.

W sobotni wieczór pracownicy stacji towarowej na lubelskich Tatarach dostrzegli, iż pomiędzy posterunkami technicznymi zniknęła łączność. Dyżurna ruchu nastawni natychmiast powiadomiła o wszystkim straż ochrony kolei. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić okolicę i po chwili dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy wycinali przewody z biegnącego wzdłuż torów tunelu kablowego.

Złodzieje zostali nakryci na gorącym uczynku. Usiłowali jeszcze uciekać, ale po zastosowaniu wobec nich środków przymusu bezpośredniego grzecznie już oczekiwali na przyjazd policji. Jednocześnie zabezpieczone zostały rękawice robocze i kuchenny tasak, którym cięli przewody. Zanim dotarli funkcjonariusze, udało im się ich wyciąć 20 metrów.

Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Lublina w wieku 37 i 43 lata. Starszy z nich był poszukiwany przez policję za wcześniejsze przestępstwa dokonywane na terenie miasta Lublin. Dodatkowo mundurowi udowodnili mu, iż odpowiada on za cztery inne kradzieże przewodów wchodzących w skład infrastruktury kolejowej, co powodowało zakłócenie jej działania.

Mężczyznom grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Straty jakie spowodowali oszacowano na kwotę 2 tys. złotych.

(fot. SOK/zdjęcie ilustracyjne)

 

14 komentarzy

 1. Jak w kapitanie Bombie

 2. Nie mieli połączenia z pisem, tam tylko grunty kradną :/

  • Turysta nawiąż połączenie z rozumem za nim coś napiszesz. Nie masz pojęcia co to znaczy brak łączności na kolei.

  • Mądry inaczej z PO. Ogórek od kolegi Burego uszkodził ci mózg. Pewnie nie rozumiesz nawet o czym piszę, ale IQ w elektoracie platformerskim nie przekracza 50. Smutne to, ale i straszne zarazem z czym ta Polska musi sie zmagać.

 3. Poobcinać tym tasakiem dłonie, to następnym razem nie ukradnie.

 4. Do ” Realista . Kamil , Enigmatyk ”

  W samo sedno

 5. Ile waży 1mb takiego kabla i czemu jest tak łatwo dostępny dla meneli z tasakami?

 6. Gitusy z tataróf

 7. kończą się pieniądze pisowskie. Nauczeni jedynie brać nagle nie mają za co pić więc zaczyna się szabrownictwo i pospolite złodziejstwo. Tu kary trzeba zaostrzać bo to będzie plaga, Dla przykładu w markecie kradną i dostają 50 zł. mandatu wychodzą i po odjeździe policji ponownie kradną. To państwo prawdziwie z tektury.