Kolarze przejadą kilkaset kilometrów po drogach Lubelszczyzny. Znamy już trasę tegorocznego Tour de Pologne

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Następnie kolarze przejadą do Chełma. Następnego dnia wyruszą zaś z Zamościa.

W czwartkowy wieczór zaprezentowana została trasa tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia. Jak już informowaliśmy, województwo lubelskie jest jednym ze współorganizatorów i uczestników tego wielkiego wydarzenia sportowego. Dwa pierwsze etapy rozpoczną się w naszym regionie. Oba z nich będą przebiegały przez Roztocze, gdyż to promocja tej krainy jest głównym celem ściągnięcia imprezy na Lubelszczyznę.

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Pierwszy etap prowadzi przez urokliwe i bogate w walory przyrodnicze tereny Lubelszczyzny, w tym Powiatu Lubelskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania 216 km i przejadą m.in. przez: Prawiedniki, Bychawę, Starą Wieś, Błażek, Antolin, Godziszów, Otrocz, Tokary, Hosznię Abramowską, Nielisz, Krasnystaw i Rejowiec. Na trasie znajdą się trzy lotne premie: w Batorzu, Godziszowie oraz Krasnymstawie i trzy premie górskie: w Błażku, Antolinie oraz Hoszni Abramowskiej. Meta wyznaczona została w Chełmie.

Drugi etap rozpocznie się w Zamościu. Kolarze przejadą przez Krasnobród, Wólkę Husińską oraz Józefów, gdzie zorganizowane zostaną dwie premie lotne i jednak premia górka. Następnie zawodnicy pożegnają się z Lubelszczyzną i przeniosą się na Podkarpacie. Jak zapowiedziano, trasa nie będzie łatwa, szykuje się zażarta walka i wyczerpujący finisz. Trasa liczy 200 km a meta zlokalizowana jest w Przemyślu.

Trzeci etap ma 226 km i wiedzie z Sanoka do Rzeszowa, czwarty rozpocznie się w Tarnowie a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej, piątego dnia kolarze wyruszą z Chochołowa i dojadą bo Bielsko-Białej, zaś szóstego czeka ich jazda indywidualna na czas na 18-kilometrowej trasie w stolicy województwa śląskiego czyli w Katowicach. Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego, a dokładnie z Zabrza do Krakowa.

W ostatnim czasie na trasie dostrzec już można było kolarzy w charakterystycznych koszulkach Tour de Pologne. Jak nam przekazano, to dwaj byli znakomici kolarze Bartosz Huzarski i Przemysław Niemiec pod okiem Czesława Langa sprawdzali trasę tegorocznego wyścigu.

(fot. Szymon Gruchalski)

19 komentarzy

  1. droga w Antolinie… zwłaszcza ta z górki… współczuje kolarzom jazdy z górki pod górkę…. takie nierówności i wyboje…Ale kto wie i może drogowcy naprawią ją jeszcze. Od lat nieremontowana bo po co? przecież to tylko droga ostatniej klasy….

  2. Tur De Poloń… tak jakby nie mogli nadać polskiej nazwy

    • Tak, zeby zaden zagraniczny kolaz nie umial tego wymowic, swietny pomysl. Wtedy ten i tak malo prestizowy wyscig zmieni sie w zawody amatorow

  3. co za pier….. malkontenci – wszytko im nie pasuje

  4. Potrzebni w Lublinie jak zęby w d..e

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021