Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolarze przejadą kilkaset kilometrów po drogach Lubelszczyzny. Znamy już trasę tegorocznego Tour de Pologne

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Następnie kolarze przejadą do Chełma. Następnego dnia wyruszą zaś z Zamościa.

W czwartkowy wieczór zaprezentowana została trasa tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach od 9 do 15 sierpnia. Jak już informowaliśmy, województwo lubelskie jest jednym ze współorganizatorów i uczestników tego wielkiego wydarzenia sportowego. Dwa pierwsze etapy rozpoczną się w naszym regionie. Oba z nich będą przebiegały przez Roztocze, gdyż to promocja tej krainy jest głównym celem ściągnięcia imprezy na Lubelszczyznę.

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Pierwszy etap prowadzi przez urokliwe i bogate w walory przyrodnicze tereny Lubelszczyzny, w tym Powiatu Lubelskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonania 216 km i przejadą m.in. przez: Prawiedniki, Bychawę, Starą Wieś, Błażek, Antolin, Godziszów, Otrocz, Tokary, Hosznię Abramowską, Nielisz, Krasnystaw i Rejowiec. Na trasie znajdą się trzy lotne premie: w Batorzu, Godziszowie oraz Krasnymstawie i trzy premie górskie: w Błażku, Antolinie oraz Hoszni Abramowskiej. Meta wyznaczona została w Chełmie.

Drugi etap rozpocznie się w Zamościu. Kolarze przejadą przez Krasnobród, Wólkę Husińską oraz Józefów, gdzie zorganizowane zostaną dwie premie lotne i jednak premia górka. Następnie zawodnicy pożegnają się z Lubelszczyzną i przeniosą się na Podkarpacie. Jak zapowiedziano, trasa nie będzie łatwa, szykuje się zażarta walka i wyczerpujący finisz. Trasa liczy 200 km a meta zlokalizowana jest w Przemyślu.

Trzeci etap ma 226 km i wiedzie z Sanoka do Rzeszowa, czwarty rozpocznie się w Tarnowie a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej, piątego dnia kolarze wyruszą z Chochołowa i dojadą bo Bielsko-Białej, zaś szóstego czeka ich jazda indywidualna na czas na 18-kilometrowej trasie w stolicy województwa śląskiego czyli w Katowicach. Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do województwa małopolskiego, a dokładnie z Zabrza do Krakowa.

W ostatnim czasie na trasie dostrzec już można było kolarzy w charakterystycznych koszulkach Tour de Pologne. Jak nam przekazano, to dwaj byli znakomici kolarze Bartosz Huzarski i Przemysław Niemiec pod okiem Czesława Langa sprawdzali trasę tegorocznego wyścigu.

Kolarze przejadą kilkaset kilometrów po drogach Lubelszczyzny. Znamy już trasę tegorocznego Tour de Pologne

Kolarze przejadą kilkaset kilometrów po drogach Lubelszczyzny. Znamy już trasę tegorocznego Tour de Pologne

(fot. Szymon Gruchalski)

19 komentarzy

  1. droga w Antolinie… zwłaszcza ta z górki… współczuje kolarzom jazdy z górki pod górkę…. takie nierówności i wyboje…Ale kto wie i może drogowcy naprawią ją jeszcze. Od lat nieremontowana bo po co? przecież to tylko droga ostatniej klasy….

  2. Tur De Poloń… tak jakby nie mogli nadać polskiej nazwy

    • Tak, zeby zaden zagraniczny kolaz nie umial tego wymowic, swietny pomysl. Wtedy ten i tak malo prestizowy wyscig zmieni sie w zawody amatorow

  3. co za pier….. malkontenci – wszytko im nie pasuje

  4. Potrzebni w Lublinie jak zęby w d..e