Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

Coraz częściej zdarzają się przypadki obywatelskiego ujęcia pijanych kierowców. W miniony weekend wpadło ponad 40 tego typu osób, z czego część właśnie dzięki pomocy świadków.

Tylko w dwa weekendowe dni, czyli sobotę i niedzielę, na drogach naszego regionu wpadły 43 osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Część z nich doprowadziła do kolizji i wypadków, w których były osoby poszkodowane. Jak wyjaśniają policjanci, niestety liczba ta utrzymuje się na stałym poziomie. Jednak wyraźnie widać fakt, iż coraz częściej w takich sytuacjach reagują świadkowie.

Tak było m.in. w sobotę około godz. 12:25 w podlubelskim Dysie, gdzie dokonano obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Siedzący za kierownicą audi 72-latek miał w pierwszym badaniu 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei w niedzielę około godz. 18 na rondzie w Maryninie w powiecie lubelskim doszło do kolizji dwóch aut. Sprawczyni, 60-letnia kobieta, była nietrzeźwa. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało.

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. Dys – gmina Niemce. Marynin – gmina Konopnica. Piszę o tym bo to powiat Lubelski a nie miasto Lublin.

 2. Cóż,gdy policja nie daje rady trzeba brać pijaków w swoje ręce…

 3. PiS rozpił suwerena jak dziedzic pańszczyźnianego chłopa

  • Dokładnie. 60-latka i 72-latek pewnie chlali za 13. emeryturę, a młodsi przepijają 500+. Oboje to na bank „żelazy elektorat” PiS.

   Wystarczy rzucić menelom na flachę i wybory wygrane.

   • Trzeba jeszcze postraszyć diabełkami, albo tym, że gdy 24. grudnia nie je się smażonego karpia, to po śmierci nie dostanie się 44 dziewic.

 4. Mandaty za wykroczenia zostaly znacznie podniesione, ale drogowe moczymordy dalej cieszą się immunitetem i dla nich kary jakoś nie wzrosły. Nic dziwnego – nie można narażać się własnemu elektoratowi.

  • Jak to nie wzrosły?. Także wzrosły. Do 1500-5000PLN w mandacie, albo do 30 klocków w grzywnie sądowej.
   Codziennie czytam o menelach na rowerze, którzy zarobili po 2500PLN.

 5. Szkoda ze policja nie wszedzie reaguje jak sie dzwoni ze pijany jezdzi po wsi.

  • Bo to nie jest już za bardzo w zakresie obowiązków pisowskiej policji politycznej. Dla nich priotytetem jest szykanowanie i zwalczanie opozycji, bo za to są szybkie awanse, a nie uganianie się za jakimiś tam menelami, którzy koniec końców są elektoratem PiS-u.

   Tajemnicą poliszynela jest, że w policji brakuje rąk do pracy. Mało kto jednak wie, że oprócz zarobków, upolitycznienie formacji jest jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. I to jest pocieszajace, bo oznacza, że niektórzy ludzie jednak mają sumienie i nie chcą być zbrojnym ramieniem dyktatury.

 6. Nie da się w tym państwie żyć na trzeźwo…, niestety

 7. 7 rano, a w kolejce do kasy ludzie nie mają bułek tylko flaszki i browary.

  • Spożywanie alkoholu (szczególnie nadmierne) nie jest dobre, ale przestępstwa to nie stanowi. Dopiero połączenie np. roweru z piwem, czy wódki z aŁdi stanowi dwubój za który należy ścigać i karać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo