690 680 960

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

Coraz częściej zdarzają się przypadki obywatelskiego ujęcia pijanych kierowców. W miniony weekend wpadło ponad 40 tego typu osób, z czego część właśnie dzięki pomocy świadków.

Tylko w dwa weekendowe dni, czyli sobotę i niedzielę, na drogach naszego regionu wpadły 43 osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Część z nich doprowadziła do kolizji i wypadków, w których były osoby poszkodowane. Jak wyjaśniają policjanci, niestety liczba ta utrzymuje się na stałym poziomie. Jednak wyraźnie widać fakt, iż coraz częściej w takich sytuacjach reagują świadkowie.

Tak było m.in. w sobotę około godz. 12:25 w podlubelskim Dysie, gdzie dokonano obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Siedzący za kierownicą audi 72-latek miał w pierwszym badaniu 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei w niedzielę około godz. 18 na rondzie w Maryninie w powiecie lubelskim doszło do kolizji dwóch aut. Sprawczyni, 60-letnia kobieta, była nietrzeźwa. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało.

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

Kobieta w Maryninie, mężczyzna w Dysie. W weekend wpadło ponad 40 pijanych kierowców (zdjęcia)

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. Dys – gmina Niemce. Marynin – gmina Konopnica. Piszę o tym bo to powiat Lubelski a nie miasto Lublin.

 2. Cóż,gdy policja nie daje rady trzeba brać pijaków w swoje ręce…

 3. PiS rozpił suwerena jak dziedzic pańszczyźnianego chłopa

  • Dokładnie. 60-latka i 72-latek pewnie chlali za 13. emeryturę, a młodsi przepijają 500+. Oboje to na bank „żelazy elektorat” PiS.

   Wystarczy rzucić menelom na flachę i wybory wygrane.

   • Trzeba jeszcze postraszyć diabełkami, albo tym, że gdy 24. grudnia nie je się smażonego karpia, to po śmierci nie dostanie się 44 dziewic.

  • O to to 😁

 4. Mandaty za wykroczenia zostaly znacznie podniesione, ale drogowe moczymordy dalej cieszą się immunitetem i dla nich kary jakoś nie wzrosły. Nic dziwnego – nie można narażać się własnemu elektoratowi.

  • Jak to nie wzrosły?. Także wzrosły. Do 1500-5000PLN w mandacie, albo do 30 klocków w grzywnie sądowej.
   Codziennie czytam o menelach na rowerze, którzy zarobili po 2500PLN.

 5. Szkoda ze policja nie wszedzie reaguje jak sie dzwoni ze pijany jezdzi po wsi.

  • Bo to nie jest już za bardzo w zakresie obowiązków pisowskiej policji politycznej. Dla nich priotytetem jest szykanowanie i zwalczanie opozycji, bo za to są szybkie awanse, a nie uganianie się za jakimiś tam menelami, którzy koniec końców są elektoratem PiS-u.

   Tajemnicą poliszynela jest, że w policji brakuje rąk do pracy. Mało kto jednak wie, że oprócz zarobków, upolitycznienie formacji jest jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. I to jest pocieszajace, bo oznacza, że niektórzy ludzie jednak mają sumienie i nie chcą być zbrojnym ramieniem dyktatury.

 6. Nie da się w tym państwie żyć na trzeźwo…, niestety

 7. 7 rano, a w kolejce do kasy ludzie nie mają bułek tylko flaszki i browary.

  • Spożywanie alkoholu (szczególnie nadmierne) nie jest dobre, ale przestępstwa to nie stanowi. Dopiero połączenie np. roweru z piwem, czy wódki z aŁdi stanowi dwubój za który należy ścigać i karać.

Kursy walut

 • USD 4.3485zł 0.69%
 • GBP 5.298zł 0.37%
 • EUR 4.6077zł 0.4%
 • CHF 4.7657zł 0.39%

Polub nas