Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kłótnia o alkohol zakończona ugodzeniem w plecy rozbitą butelką

Policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o ugodzenie swojego znajomego w plecy rozbitą butelką. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Chwilę wcześniej pomiędzy znajomymi doszło do kłótni o alkohol.

W minionym tygodniu policjanci z Terespola przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w parku w miejscowości Piszczac 57-letni mieszkaniec tej gminy został ugodzony w plecy rozbitą butelką. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak przekazał mundurowym poszkodowany, zaatakował go znajomy, z którym wcześniej przebywał w parku. Powodem miało być zwrócenie uwagi, że wziął alkohol nie będący jego własnością. Wówczas sprawca zaatakował pokrzywdzonego, bijąc go i szarpiąc. Kiedy pokrzywdzony upadł sprawca zadać miał cios zbitą butelką powodując obrażenia 57-latka.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie i zatrzymali 40-letniego mieszkańca tej samej gminy. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Odpowiadał będzie za uszkodzenie ciała swojego znajomego.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator objął to postępowanie ściganiem z urzędu. Wobec 40-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Brudny wieśniak.

  2. nieKrytyKrytyk

    ale jak to, po legalnym alkoholu takie rzeczy?? przecież wóda to zbawca polaków, polmos zarabia to jest legalne.
    co jest gorszym naroktykiem, przetwarzana wóda, czy roślina która rośnie z pestki, i nie trzeba jej przetwarzać.

Z kraju