Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkunastu działaczy Agrounii zatrzymanych przez policję. Obecnie są oni przesłuchiwani (zdjęcia, wideo) AKTUALIZACJA

Okupujących Urząd Wojewódzki rolników wyniesiono z budynku i przewieziono do komendy. Wśród zatrzymanych są m.in. lider Agrounii Michał Kołodziejczak, a także liderzy ugrupowania z naszego regionu Jarosław Miściur i Andrzej Waszczuk.

Czwartkowa pikieta rolników zrzeszonych w Agrounii, która rozpoczęła się przed południem w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, zakończyła się zatrzymaniami. Jak już informowaliśmy, późnym popołudniem do okupowanego budynku wkroczyli policjanci. Protestujący otrzymali pięć minut na opuszczenie obiektu. Nie uczynili tego tłumacząc, iż nikomu nie przeszkadzają. Dlatego też wyprowadzono i wyniesiono ich siłą.

Jak wyjaśnia nadkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, interwencja funkcjonariuszy związana była z tym, iż kilkadziesiąt osób zgromadziło się w urzędzie. Pomimo zakończenia pracy przez urząd, nie chcieli opuścić jego pomieszczeń. Nie przyniosły rezultatu zarówno prośby, ani też negocjacje.

– Z naszej strony padło wyraźne ostrzeżenie, że jeżeli nie będą chcieli opuścić budynku, wówczas osoby te wyprowadzimy przy użyciu siły. Tak też się stało. Większość osób zeszła samodzielnie w asyście policjantów. Jednak część z nich stawiała czynny i bierny opór. Dlatego zostały one wyniesione na zewnątrz – dodaje Andrzej Fijołek.

Co najmniej kilkanaście osób zatrzymano i przewieziono do komendy. Jak tłumaczą policjanci, obecnie są z nimi wykonywane czynności wyjaśniające. Wśród zatrzymanych są m.in. lider Agrounii Michał Kołodziejczak, a także liderzy ugrupowania z naszego regionu Jarosław Miściur i Andrzej Waszczuk. Z przekazanych nam informacji wynika, że mogą oni usłyszeć zarzuty związane z naruszeniem miru domowego, czy też niestosowania się do poleceń policjantów.

Michał Kołodziejczak tłumaczy, że wszystko związane jest z tym, iż odważyli się pokazać, że pewni politycy związani z rządem Zjednoczonej Prawicy zarabiają na tym, że do Polski można przywieźć byle co i sprzedać jako zboże, jako coś co mamy jeść, gdyż bardzo dużo na to wskazuje.

AKTUALIZACJA 19:20

Jak przekazała wieczorem Lubelska Policja, łącznie 33 osoby zostały dziś po południu wyprowadzone z budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pomimo wezwania do opuszczenia pomieszczeń, nie zastosowały się do poleceń, dlatego niezbędna okazała się interwencja policjantów.

@lublin112.pl #protest #zatrzymanie #policja #agrounia #lublin112 ♬ dźwięk oryginalny – lublin112.pl

(fot. wideo lublin112.pl)

Autor: redakcja

32 komentarze

  1. Wieśniaki pchają się na wiejska ,tuczniki do roboty a nie kariera i ściemnianie .

  2. Policjanci jak bandyci ze wstydu zakrywają swoje pyski

  3. Zapamiętajcie policja nigdy nie jest za narodem, zawsze służy władzy do trzymania zamordyzmu.

  4. Te ruskie pachołki z Agrounii pałowac i patrzeć czy równo puchną