Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka razy uderzył psa młotkiem. Zwierzę trzeba było uśpić

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka razy uderzył psa młotkiem. 71-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

Lubelscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 71-letni mieszkaniec Lublina znęcał się nad psem. Powiadomił ich o tym weterynarz, który został wezwany przez żonę właściciela.

Według kobiety zwierzę miało zostać potrącone przez samochód. Lekarz podjął decyzje o uśpieniu zwierzęcia z uwagi na posiadane obrażenia.

71-latek podczas rozmowy przyznał się, że uderzył zwierzę młotkiem i zrobił to w trosce o psa który cierpiał z powodu choroby.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do aresztu. 71-latek trzeźwieje i jeszcze dziś usłyszy zarzut.

Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-07-25 11:21:02
(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

 1. W Polsce nie ma kary śmierci i eutanazji wg. prawa. W niektórych krajach azjatyckich pieski traktowane są jako pożywienie. Zatkało kakało?

 2. i weterynarza

 3. Za to, ze chciał psu ulżyć w cierpieniach ma być karany za znęcanie? To już na prawdę szczyt ekoterroryzmu.

  • Jak rozumiem w sytuacji gdy boli Ciebie głowa bierzesz młotek i bijesz. Po co komu leki przeciwbólowe? Gdy pies cierpi z powodu choroby to się jedzie do weterynarza, a nie młotkiem leczy. Dziadek pewnie z oszczędności (bo gdzie tam płacić za veta) popisał się głupotą i przyjdzie mu za to płacić na stare lata – a przynajmniej mam taką nadzieję.

   • Przecież jest napisane, że pies został potrącony przez samochód i miał obrażenia wielonarządowe. Weterynarz go uśpił z tego powodu. Wniosek z tego że pies cierpiał, a starszy pan chciał mu te cierpienia skrócić dobijając go młotkiem.

    • Jest napisane, że „Według kobiety zwierzę miało zostać potrącone przez samochód.” nie ma nigdzie informacji o obrażeniach wielonarządowych, ani że pewniakiem jest potrącenie. Weterynarz uśpił psa z powodu obrażeń po uderzeniach młotkiem. Pewnie dziadek mając chorego psa postanowił go dobić młotkiem – ale chcę Cię poinformować, że takie „skracanie cierpienia” jest w Polsce karalne i mam nadzieję, że porządnie za to beknie. Jak napisałam wcześniej – z chorym psem idzie się do weterynarza.

 4. Powiedział pełen miłosierdzia miłośnik zwierząt… :/

  • Już niedługo ekoterroryści doprowadzą do tego, że weterynarz będzie się tłumaczył przed sądem z każdego uśpienia zwierzęcia bo przecież można było wysłać na leczenie do Austaralii i rehabilitachę do Kanady.

 5. Czekam na wyrok skazujący i mega grzywnę dla zawszałego starego prymitywa sadysty

  • W niektórych krajach azjatyckich pieski traktowane są jako pożywienie. Zatkało kakało? ? ? ?

   • Przywłaszczyłeś mój nick i jeszcze takie głupoty w komentarzach wypisujesz. Wstyd, nie potrafiłeś wymyślić swojego !

  • i myślisz, że zwierzęta, które mają stać się pożywieniem nie zasługują na humanitarną śmierć?

 6. Ci w mieście to pierwsze …drugie pokolenie ze wsi ….taki np. Bimmber z 535d

 7. Szkoda dziadka , że tyle razy musiał męczyć się i machać ręką . W naturze słabe osobniki same padają . O co wam chodzi , o chory worek pcheł ?

  • Jeśli pies faktycznie się męczył w chorobie, a dziadka nie było stać na leczenie, to powinien oddać go do uśpienia, a nie dobijać (jak widać nieskutecznie) młotkiem. Jeśli ktoś jest zdolny do katowania zwierzęcia młotkiem, to ewidentnie jest niespełna rozumu i stanowi potencjalne zagrożenie również dla ludzi.

 8. Czy na lublin112.pl istnieje moderator? Przypominam, że publiczne pochwalanie czynów zabronionych prawnie jest przestępstwem z art. 255 §3 KK, a w komentarzach aż roi się od takich wypowiedzi…

  • Moderator istnieje ale jak armia troli „trolluje” to co ma zrobić, a niech sobie inni poczytają umysłowe wypociny troli. Może się nauczą czegoś ciekawego.

  • może chciał ulżyć cierpieniu choremu psu tyle, że nie potrafił, ale sie starał

 9. A ja pytam czy stary na coś choruje??bo jeśli tak to trzeba mu pomoc

 10. Chciał humanitarnie to mu przerwali i dopiero po długim cierpieniu które było ich zasługa uspili zwierza.