Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka dni przed kradzieżą wyszli z więzienia. Mają szansę znowu tam wrócić

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Kodeń w wieku 26 i 31 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież skutera. Dodatkowo 31-latek siedzący za kierownicą jednośladu odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

W minioną środę na terenie gminy Kodeń doszło do kradzieży skutera. Około godziny 16:30 policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawcy kradzieży jednośladu.

Mundurowi ustalili, że właściciel skutera jadąc do pracy pozostawił go w wiacie rowerowej razem z kluczykami. Kiedy chciał wrócić do domu okazało się, że jego mienie zniknęło. Nie na długo, gdyż po chwili zauważył dwóch mężczyzn podróżujących drogą wojewódzką jego własnością. Mężczyzna razem ze znajomymi ruszył śladem amatorów cudzego mienia informując o wszystkim stróżów prawa.

Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą skutera siedział 31-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali drugiego z mężczyzn, który zbiegł z miejsca przed przyjazdem mundurowych. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, natomiast skuter powrócił do właściciela.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Mężczyźni będą odpowiadać będą w warunkach recydywy, ponieważ odbywali już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zakład karny opuścili kilka dni przed zdarzeniem.

W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczyli, że chcieli tylko pojechać do sklepu. 31-latek odpowie dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. Mają szansę…. ? Haha ciekawe czy wykorzystają nadarzającą się okazję.

  2. przecież dla takich cieniasów koniec sanatorium jest po to, żeby narobić szkód na wolności, pobalować i wrócić…

  3. Ale jak to znowu mają szansę ? Resocjalizacja nie zadziałała ? No to teraz jak ich zamkną na pewno zadziała …. Zastanawiam się kiedy ludzie zmadrzeja i dotrze do nich że patologi nie da się zresocjalizowany….ja trzeba po prostu fizycznie likwidować

  4. Jest moc jest szansa !!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo