690 680 960

Kilka dni oczekiwania w kolejce przed granicą. Sznur aut ma ponad 15 kilometrów

Pojazdów przybywa z godziny na godzinę i kolejka staje się coraz dłuższa. Osoby przewożące na Ukrainę samochody muszą się przygotować na kilkudniowe oczekiwanie na wyjazd z Polski.

Ponad 15 kilometrowa kolejka pojazdów ustawiła się przed przejściem granicznym w Zosinie. To efekt zmian, jakie zostały wprowadzone w związku z masowym ściąganiem przez Ukraińców samochodów osobowych. Nasi wschodni sąsiedzi, w celu wspierania gospodarki, znieśli bowiem cło na towary importowane, w tym pojazdy. Ukraińskie służby graniczne wyznaczyły teraz tylko dwa miejsca, gdzie tego typu pojazdy są odprawiane. Na terenie województwa lubelskiego jest to przejście graniczne w Zosinie, na Podkarpaciu zaś Budomierz.

Obecnie aby wyjechać z Polski w Zosinie trzeba odstać kilka dni. Sznur pojazdów sięga już przedmieść Hrubieszowa. A jak przekazują nam mieszkańcy, z godziny na godzinę samochodów w kolejce przybywa. Potwierdzają to funkcjonariusze straży granicznej, którzy na bieżąco monitorują sytuację. Wczoraj przed przejściem stało ok. 1,5 tys. pojazdów, dzisiaj jest ich już 2,2 tys. Pogranicznicy dodają, że z uwagi, iż jest to kierunek wyjazdowy z kraju, liczba pojazdów jaka w ciągu doby jest odprawiana, zależna jest od możliwości strony ukraińskiej.

Podobna sytuacja występuje przed przejściem granicznym w Budomierzu w województwie podkarpackim. Jeżeli chodzi o zwykły ruch graniczny, czyli niezwiązany z importem pojazdów na Ukrainę, na na wszystkich przejściach granicznych odbywa się on na bieżąco.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. To w końcu jest ta wojna na Ukrainie czy jej nie ma ??
  Jedni uciekają inni wracają robić interesy – o co tam chodzi ?

  • To taka wojna, że ludzi na wschodzie kraju gwałcą i mordują. A ludzie z zachodu korzystają i kręcą na tym biznes.

  • Wojny nie ma, jest codzienny teatrzyk dla mas i byznesy dla cwaniaków.

 2. Z nimiec

 3. Znieśli cło na samochody to zwożą na Ukraine ile się da

 4. Jakby mało ruskiego złomu już tam mieli…

 5. Widziałem Ptaka Cień

  polaki dalej zupę podają?

 6. czas najwyższy zamknąć granicę i skończyć tę turystykę wojenną

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas