Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kijów pod rosyjskim ostrzałem. Jeden z pocisków uderzył w budynek mieszkalny (zdjęcia, wideo)

Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać budynek mieszkalny zniszczony przez rosyjski ostrzał.

– Kijów, nasze piękne, spokojne miasto, spędził kolejną noc pod ostrzałem rosyjskich sił lądowych i rakiet. Jeden z nich uderzył w blok mieszkalny w Kijowie. Domagam się od świata całkowitego odizolowania Federacji Rosyjskiej. Wypędź ambasadorów. Embargo na ropę. Zniszcz rosyjską gospodarkę. Powstrzymaj zbrodniarzy wojennych Federacji Rosyjskiej! – zaapelował w mediach społecznościowych Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

Ukraińska armia podała szacowane straty po stronie rosyjskiej – samoloty – 14 szt., śmigłowce – 8 szt., czołgi – 102 szt., BBM (pojazdy wojskowe) – 536 szt., działa – 15 szt., SAM BUK-1 szt. Zginęło ponad 3500 rosyjskich okupantów, a prawie 200 dostało się do niewoli. Poinformowano również o zestrzeleniu rosyjskiego samolotu Ił-76, na pokładzie, którego znajdowali się spadochroniarze.

Po sygnałach rosyjskiej propagandy, z której wynikało, że prezydent opuścił Kijów, pojawiło się poranne nagranie z oświadczeniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

– Dzień dobry, Ukraińcy. Teraz w Internecie jest dużo fałszywych informacji, jakobym wzywał nasze wojsko do złożenia broni i do ewakuacji. A więc: oto jestem, nie złożymy broni, będziemy bronić naszego państwa, bo naszą bronią jest prawda. Naszą prawdą jest to, że to jest nasza ziemia, nasz kraj, nasze dzieci i będziemy tego wszystkiego bronić. To właśnie chciałem wam powiedzieć. Chwała Ukrainie! – oświadczył Zełenski.

Wczoraj dotarł na Ukrainę konwój z amunicją, którą przekazała Polska.

– Konwój z amunicją, którą przekazujemy Ukrainie dotarł już do naszych sąsiadów. Wspieramy Ukraińców, jesteśmy solidarni i stanowczo sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji – poinformował Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej.

(fot. Dmytro Kuleba)

38 komentarzy

 1. Witam pastes Na poczatek ujme tak ze co niektorzy tu piszacy.powinni powstrzymac sie od swych glupkowata komentrarzy.jestem ex pilotem.wojskowym a mimo to gdy wybuchla wojna ja I moi koledzy podjelismy sie lotow.specjalnych .To co widzialem tam wyrywa wlosy z glowy tam jest tragedia.zniszczenia smierci terror czy ktos tego oblakanca moze w konicu powstrzymac czy kolejna musi byc Polska Litwa Estonia itd by ci durnie z tego NATO oprzytomnieli ze to juz nie sa cwiczenia czy gra wojenna tu sie waza losy europy a moze I swiata

  • widziałem ptaka cień

   to jest dobre pytanie, np do bartosiaka, który uchodził swego czasu za pozakurtynowego architekta bieżącej doktryny, dla twoich dowódców. uważam, że pytanie powinno być postawione dowódcy podczas odprawy.

 2. Widzisz tego pytania dowódcy zadać nie mogę bo oficjalnie nie jestem wojskowym .Jestem pilotem ex wojskowym którego poproszono jak tez kilku moich kolegów o wykonanie lotów specjalnych których oficjalnie nigdy nie było.Latami tez maszynami z oznaczeniami których w PL BYĆ nie powinno.Wszystko to jest tajne i dlatego pisze tak lakonicznie i niespójnie .Naprawdę czy nasi politycy są aż tak ślepi i głupi by nie widzieć ze to już nie są przelewki.Mimo ze ja i mi koledzy wydzielimy niemal wszystko to gdy tam lecimy trzęsą się nam ręce ale mimo to ryzykujemy i latamy po kilka razy dziennie bo wiedząc ze bez tego Ukraina padnie .Z w drodze powrotnej zawsze zabieramy albo rannych albo uciekinierów.Tak myślę czy ktoś może tego obłąkańca w końcu powstrzymać czy mysie wybuchnąć dalej wojna żeby zrozumieli ze by go powstrzymać nie wystarczy kilkaset ton amunicji czy broni i śmierć niewinnych dzieci kobiet

  • Piepszysz ….

  • widziałem ptaka cień

   jeśli mam być szczery, ja polityką zajmuję się od dobrych dwóch dekad a fokusuję się na wschód i kraje po jugosławiańskie. piszesz lakonicznie, ja napiszę też … polowanie czas zacząć! wojna w ukrainie jest przedłużeniem kadencji,a w rosji za chwilę rozpocznie się terror.

 3. Zamknąć Amic na Chemicznej

 4. Na jakiej podstawie trollu twierdzisz, że z „ukraińskiej wyrzutni”? Zapewne tak samo jak z zestrzeleniem lotu MH17. Wtedy też użyto „ukraiński buk”, który okazał się rosyjskim bukiem, po ostrzale s.ieprzającym do ruskich.

 5. heros Pilot z trzęsącymi rękoma… chłopie,nie pij więcej- weź się za siebie… o ile chcesz.

 6. QWERTY
  26 lutego 2022 o 14:32 Czytając Cię… jestes ruskiem trollem. Polecisz…zobaczysz…;)

Z kraju