Środa, 24 lipca 202424/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący fordem miał prawie 1,5 promila, kierowca BMW niemal promil

Zamojscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 26-latek siedzący za kierownicą forda miał prawie 1,5 promila alkoholu, zaś 22-latek kierujący BMW prawie promil. Wkrótce obaj młodzi mężczyźni staną przed sądem i odpowiedzą za swoje zachowanie na drodze.

W minioną niedzielę po północy, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Ford, który poruszał się ulicą Wyszyńskiego w Zamościu.

– Siedzący za kierownicą 26-latek z gminy Zamość został poddany przez mundurowych badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił już uprawnienia do kierowania – relacjonuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego.

– Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Żdanówek. 22-letni mieszkaniec gminy Zamość poruszał się samochodem marki BMW, a w organizmie miał prawie promil alkoholu. On również stracił uprawnienia – dodaje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk.

Zatrzymani mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Konsekwencje związane z popełnieniem tego przestępstwa są bardzo poważne. Oprócz zakazu prowadzenia tego typu pojazdów i wysokiego świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

7 komentarzy

  1. 26-latek siedzący za kierownicą forda miał prawie 1,5 promila alkoholu, zaś 22-latek kierujący BMW prawie promil
    Prawdziwi Polacy !!! Choć naukowo stwierdzono, że Polak potrafi więcej.

  2. Dla kierujących aŁdi, 1,0 promila to zupełna trzeźwość.

  3. Odsiadka powinna być obligatoryjna w takich przypadkach. Może pół roku byimdo rozumu przemówiło. Młodzi jeszcze, kawał życia przed nimi

  4. Od marca taki delikwent straci auto..!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport