690 680 960

Wybuch gazu z butli w domu jednorodzinnym. W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR (zdjęcia)

W niedzielę rano w miejscowości Stara Wieś w gminie Borki doszło do wybuchu gazu z butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 74-letnia kobieta, którą przetransportowano do szpitala śmigłowcem. Wybuch sprawił, że dom uległ częściowemu zawaleniu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w miejscowości Stara Wieś w gminie Borki w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazuje aspirant Piotr Woszczak z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że eksplozji uległ gaz z butli podłączonej do kuchenki. Znajdująca się w budynku, w trakcie wybuchu, 74-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W wyniku wybuchu dom uległ częściowemu zawaleniu. Uszkodzeniu uległ również pojazd, który znajdował się w pobliżu. Policjanci wraz ze strażakami oraz pracownikami nadzoru budowlanego pracują na miejscu zdarzenia. Trwa wyjaśnienie jego okoliczności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski\PSP Radzyń Podlaski)

9 komentarzy

 1. Cham bity deską:)

  butla gazowa nie wybucha, wybucha gaz ulatniający się z nieszczelnej instalacji:) butla z gazem wybuchnie tylko wtedy jak ją ktoś do ognia wrzuci i wzrośnie w niej ciśnienie;)

  • Masz nikłą wiedzę, butla może wybuchnąć. Uwielbiam specjalistów z Internetu. Jeszcze nie skończone oględziny, a już biegły z Internetu ma odpowiedź, co się stało. Brawo, brawo!

 2. Kiedy może wybuchnąć?Oświeć nas proszę,podaj warunki,np wzrost ciśnienia wewnątrz i dlaczego ono wzrośnie?

  • Też chętnie dowiem się od „specjalisty” straszaka jak butla sama z siebie może wybuchnąć bez zmiany ciśnienia wewnątrz np przez jej ogrzewanie lub z powodu ulatniającego się gazu i utratę w niej ciśnienia. Może specjalista rozwinie temat?

 3. Ostatnio był u mnie fachowiec od kuchenki ponieważ nie działały mi palniki a przy okazji i postanowił sprawdzić wszystko. Okazało się że miałam nieszczelność butli, i sporo tego gazu się ulatniało. Prawidłowo powinnam była butle zawieźć tam skąd wzięłam ale pan wymienił niej uszczelka i by było okej

 4. Uszczelka przyłącza była nieszczelna,a nie butla…

  • Znasz takie powiedzenie: „Nie kijem go tylko pałą’ ?
   Pasuje tu jeszcze licytacja w stylu: „Nie golone, a strzyżone”.

  • No tak, bo przecież uszczelka znajdowała się nie przy butli, tylko zapewne gdzieś w kosmosie… Ogarnij się.

 5. Straszak wie lepiej ,to takie internetowy „specjalista ” od wybuchających butli .Tymczasem nawet małe dzieci wiedzą że wybucha gaz ulatniający się z takiej butli .A ulatnia się zwykle sparciałym 20paro letnim wężem przełączeniowym albo rozpadającym się zaworem z 20 paro letniej kuchenki ,czasem też uszczelka przy reduktorze .Ot i cała tajemnica wybuchających butli ,gdzie winny praktycznie zawsze jest użytkownik takiej butli

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej