Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy ukraińskich ciężarówek wyszli na drogę. Protestowali przeciwko… protestowi (foto)

W odpowiedzi na wznowienie protestu przewoźników, kierowcy ukraińskich ciężarówek zaczęli chodzić po przejściach dla pieszych. Interweniowała policja.

Kilkukrotnie wstrzymywany był we wtorek ruch pojazdów na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm – Dorohusk. Za każdym razem powodem były działania kierowców ukraińskich ciężarówek, którzy oczekują w kolejce do przejścia granicznego. Po tym, jak w poniedziałek polscy przewoźnicy wraz z rolnikami wznowili akcję protestacyjną, postanowili oni w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie.

Kiedy w ubiegłym tygodniu czas oczekiwania do odprawy wynosił ok. 3 dni, tak teraz znacząco się on zwiększył. W związku z tym kierowcy zorganizowali w kilku miejscach spontaniczne zgromadzenia polegające na ciągłym chodzeniu po przejściu dla pieszych.

Jak nam przekazano, droga na której ustawiła się kolejka ciężarówek cały czas, dzień i noc, jest patrolowana przez funkcjonariuszy. Stąd też w każdym przypadku policjanci reagują na tego typu sytuacje. Tak było i tym razem. Po rozmowach, w tym wskazaniu, iż blokady są nielegalne, Ukraińcy spokojnie wracali do swoich pojazdów. Z pewnością wpływ na to miał też fakt pojawienia się na miejscu policjantów z tarczami i środkami przymusu bezpośredniego.

Przypomnijmy, protestujący przewoźnicy wraz z rolnikami ustawili się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą wojewódzką nr 816 w miejscowości Okopy. Raz na godzinę przepuszczają jeden samochód ciężarowy z komercyjnym ładunkiem. Wczoraj w kolejce stało około 2 tys. ciężarówek, dziś jest ich 1,6 tys.

47 komentarzy

 1. Pałami bandersynów rozgonić. W Polsce oni będą nielegalne protesty robić? Gazem, armatkami i pałami rozgonić to nielegalne zbiegowisko zbirów.

 2. Ukraina powinna być jak najszybciej członkiem unii europejskiej.

 3. wkurzony obywatel

  w kamasze i na front ! podobno „wojna ” tam jest ! chore co łukraińcy wyprawiają u nas :/

 4. no niech lepiej się tak nie afiszują, wojenkomat zaraz ich namierzy i wręczy powiastkę…..

 5. W Szwecji lewackie poglądy doprowadziły do ruiny kraju przez sprowadzanie imigrantów.

  • Daleko nie szukaj

   A w Polsce pisowcy sprowadzili 3 miliony Ukraińców i setki tysięcy innych od Afryki po Azje i to za łapówki.

 6. Odblokować wyjazd, niech sobie jadą do siebie na Ukrainę, po jakiego czorta trzymać ich na naszym terenie, stoją i tylko utrudniają nam życie. Zablokować wjazd do Polski, niech stoją po ukraińskiej stronie.

 7. Ja tu widzę gorszy scenariusz.
  1) Usa wycofuje się z pomocy dla ukrainy
  2) Ukraina ponosi jeszcze bardziej dotliwsze straty
  3) zełeński szuka winnych
  4) usa wskazuje na polskę, bo przecież blokowała granicę
  5) ukraińcom to wystarczy, by zacząć się mścić na polakach za braki dostaw broni i za poraszkę
  6) usa ma czyste ręce, znalazł kozła ofiarnego, którego z przyjemnością poświęci

 8. Blokada Ukraińców nielegalna. Blokada Polaków legalna. Prawo mamy takie jak przestrzeganie konstytucji przez Du#ę.

Dodaj komentarz

Z kraju