690 680 960

Kierowcy będą zadowoleni. Jest przetarg na drogę ekspresową z Lublina do Lubartowa

To, na co kierowcy czekają od lat, powoli staje się faktem. Ogłoszony został przetarg na projekt drogi ekspresowej pomiędzy Lublinem a Lubartowem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla ostatniego z odcinków drogi ekspresowej S19 na terenie naszego województwa. Chodzi o blisko 24-kilometrowej długości trasę od węzła Lubartów Północ do istniejącego już węzła Lublin Rudnik.

– Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie opracowanie wariantów rozwiązań technicznych drogi ekspresowej, w tym obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przeprowadzenie badań geologicznych w terenie – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.

Jak zakładają drogowcy, trasa pobiegnie nowym śladem omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa postanie kolejny węzeł Niemce Południe. Z kolei przed Lubartowem powstaną bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych.

W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. Dzięki temu czas przejazdu pomiędzy Lublinem a Lubartowem skróci się nawet kilkukrotnie. Według pomiarów ruchu przeprowadzonych w 2015 roku z drogi pomiędzy Lubartowem i Lublinem korzysta średnio dziennie od 20 do 25 tys. pojazdów.

Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj. Zgodnie z zapisami w znowelizowanym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) budowę tego odcinka przewidziano na lata 2020-2024.

Lubartow_Lublin

2017-10-24 13:38:39
(fot. GDDKiA)

37 komentarzy

  1. Bez węzła Wandzin? Oba węzły w północno-zachodniej części Lubartowa a następny dopiero w Leonowie czyli i tak większość Lubartowa będzie dalej jeździć przez Niemce…

  2. do łyncnej cuś zrupta

  3. Dobrze, że nie mieszkam przy tej trasie xD

  4. łoooo bedzie dzie ciągnikiem przycisnąć

  5. a ile lat budowana jest ta obwodnica?

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…