Kierowco pomyśl zanim zaparkujesz

To jak ważna jest szybkość działania służb w sytuacjach wymagających ratowania życia jest oczywiste. Niestety nie dla wszystkich kierowców, zwłaszcza parkujących na osiedlowych uliczkach.

Dzisiaj rano w bloku przy ul. Pozytywistów w Lublinie wybuchł pożar. Strażacy, którzy jechali na miejsce, aby przeprowadzić akcję gaśniczą, nie dojechali pod sam budynek.

Dojazd do miejsca zdarzenia był niemożliwy, ze względu na zaparkowane samochody. Ratownicy przeciskali się pomiędzy pojazdami straży pożarnej, a zaparkowanymi autami. Tak samo w rejon prowadzonej akcji gaśniczej nie dojechały zespoły ratownictwa medycznego, jadące od strony ul. Brzeskiej.

Wszystko przez pojazdy stojące na ul. Pozytywistów.

Jest to już kolejna taka sytuacja w Lublinie. Jakiś czas temu opisywaliśmy problemy z przejazdem na ul. Wajdeloty. Tam strażacy musieli wycofać pojazdem, ponieważ zaparkowane po obu stronach auta uniemożliwiały przejazd. Kierowcy pozostawili swoje auta m.in. na zakazie. Po tym zdarzeniu straż miejska zintensyfikowała swoje działania, zabierając źle zaparkowane auta na lawety, a następnie na parking strzeżony.

Od czasu do czasu otrzymujemy zgłoszenie dotyczące zastawionych dróg pożarowych, a nawet parkingów, przez kierowców bez wyobraźni. Jak mówi nasz Czytelnik, służby miejskie lub zarządcy terenu powinni raz na jakiś czas sprawdzać profilaktycznie drożność takich uliczek, zanim dojdzie do tragedii.

Resized_20180807_063332

DSC068062

2018-08-07 15:17:09
(fot. lublin112.pl, nadesłane tel. alarmowy)

Zobacz również

46 komentarzy

 1. Przy Pozytywistów 2 ledwo dostawczak się mieści, w wypadku pożaru będzie tragedia. Czas na parking pomiędzy Po zytywistów 4 i 6czy się komu podoba czy nie .Potem przy 7a gdzie plac zabaw jest już parkingiem.Do roboty Adm. zanim będzie tragedia.

 2. W Niedrzwica D podobnie zjazd z krajówki prosto w zadek zaparkowanego sprzętu gdzie podwójna ciągła zabrania parkowania w tym miejscu tzn obok sklepu elektrycznego.
  Panów .w białych czapkach jak na lekarstwo

 3. Wozy strażackie powinny mieć z przodu wzmacniane zderzaki lub orurowanie jak terenówka i możliwość przepychania tak zaparkowanych samochodów bez żadnej odpowiedzialności karnej.
  Nie dość, że samochód zostanie porysowany to jeszcze mandat za parkowanie na zakazie i zaraz były by czystki na parkingach.
  Ratowanie życia jest ważniejsze niż rzecz materialna.

  • To samo miałem napisać. Na sąsiednim osiedlu na uliczce przed wieżowcem jest zakaz ruchu, przed samym budynkiem zakaz zatrzymywania się i postoju na drzwiach informacja, żeby nie blokować wjazdu. A tępa dzida LKR praktycznie codziennie się tam ładuje i jakby mogła to by schodami jeszcze do klatki wjechała.

 4. pewnie typowy PISuar jemu się należało

 5. To, że samochody blokują chodniki i drogi pożarowe to nie wina kierowców. To wina Straży Miejskiej. Ktoś komu wywiozą (za parę stów + mandat) samochód poza miasto, następnym razem zaparkuje prawidłowo.

  • Franio auto to nie rowerek dziecięcy więc się nie odzywaj jak nie masz o tym pojęcia ! Na wielu osiedlach zaparkowanie prawidłowo w godzinach wieczornych jest po prosu niemożliwe ! Kiedy stawiali te osiedla to nie liczni mieli tam jakiegoś malucha a teraz 2 auta w rodzinie to praktycznie standard ! Jak admin. chce zrobić parking to stare dewotki muczą że parę drzewek trzeba wyciąć !!!!

   • Problem z zaparkowaniem auta nie daje zielonego światła do parkowania na zakazie czy drodze pożarowej. W przypadku wielu osiedli właściciele pojazdów mają garaże ale na codzień parkują na osiedlowych uliczkach blokując miejsca tym, którzy nie mają garażu.

    • czajson co Ty bredzisz człowieku przejedź się na Czechów w okolice Harasi i Rogera policz ile stoi wieżowców w każdym po 100 rodzin a tylko 3 parkingi strzeżone na ok 100 aut każde i garaży po kilkanaście w każdym nowym budynku !!!! To może pomyślmy jak za Gierka zakazać mieć samochód i spawa sama się rozwiąże będą mieć auta tylko partyjniacy !!!!

     • Brak miejsca parkingowego nie daje przyzwolenia na parkowanie w miejscu gdzie jest zakaz, droga pożarowa czy trawnik. Nie ma miejsca, to parkuj pod Lidlem, Auchanem czy gdzie tam masz najbliższe wolne miejsce. To problem mieszkańców i spółdzielni. A mieszkańcy i spółdzielnia nie mogą przerzucać problemu na karetkę czy straż pożarną.

     • Ty chyba za Gierka jednak jeszcze nie byłeś na tym świecie. Akurat za Gierka była odwilż i pojawiło się dość dużo samochodów, nawet z obozu tzw. kapitalistycznego. A co do parkingów na osiedlach to takie sobie rady osiedla wybieracie i prezesów. Trzeba wybrac takich co potrafia podjac logiczne decyzje i zamiast biernie przyglądać sie jak zaparkowane pojazdy blokuja drogi i rozjezdzaja trawniki to działają!!!

   • Kołoprzyjaciółproboszcza

    Nie masz gdzie zaparkować,nie kupuj auta.Chcesz mieć auto,kup mieszkanie z parkingiem lub garażem.Proste jak cep?

  • To wina jednych i drugich. Pierwsi nie korzystają z mózgu a drudzy nie widzą kasy stojącej na zakazach. Wystarczy codziennie przejechać przez wiadome miejsca i je sprawdzić a później przeprowadzić na interwencję.

  • Bo SM jest zajęta jeżdżeniem autem po DDR

 6. Mariusz Tatary 2

  Gdybym miał takie aŁdi – to też bym parkował na drodze pożarowej.

  • mądra blondynka

   Widać, że z ciebie jak i z tego na zdjęciu wychodzą Tatary. Tacy przyjeżdżają do centrum i od razu widać z kogo wychodzą Tatary.

 7. audi czyli cztery zera plus piąte za kierownicą.

 8. zgłaszane było nie raz na Komisariat IV, do Straży Miejskiej a także administracji? gdzie reakcja? Dzielnicowi chodzą to nie widzą problemu? czemu nie zwrócą uwagi, już nawet o mandacie nie mówię!!! Oni mogli zginać przed idiotów co myślą, że osobówka przejedzie to dobrze. Barany nauczcie się parkować i myślcie, że karetka i straż są duże większe. trzeba się zastanowić czy ktoś powinien odpowiedzieć karnie, bo stawiają znaki zakaz ruchu a zaraz dalej za nim robią parking do którego trzeba dojechać. Jedno wyklucza drugie. Parkingi są potrzebne i musicie tam je zrobić a znaki zakazu wstawić ale w miejscu by nie wjeżdżali na chodnik pod blok ale nie drogi np do parkingu czy przedszkola. Przy samych Pozytywistów należy zrobić drogę jednokierunkową i zatrzymywać (bo jednak trzeba tych ludzi gdzieś pomieścić) po 1 stronie a po drugiej baranom wymalować linie wyłączoną z ruchu bo będą parkować i codziennie mandaty pisać aż się nauczą. To samo Wajdeloty i Wallenroda, czy Jana Sawy od czego są te administracje czy dzielnicowi ? do roboty za nim ktoś zginie. 2 razy jakoś się udało! 3 raz może się nie udać!

 9. A gdzie maja parkowac?

  • jak nie ma miejsca pod blokiem można znaleźć kilka bloków dalej, tylko się nie chce. każdy chce mieć pod nosem. A jak nie masz parkingów to pisz do Administracji niech robią…akurat np na Pozytywistów jest przy szkole dużo trawnika i można tam zmieścić( kostki nie musi być wystarczą płyty w ziemię) na coś fundusz remontowy płacisz.

   • O tym pisałem. Temat znany od lat Ale grochem o ścianę. Przy 7a parking jest z placu zabaw!

  • I siebie na wsi, pod zagrodą, skoro stamtąd obyczaje przywieźli, to tam też zostać powinni.

  • Tam gdzie można i z głową

 10. Wiklinowy Nocnik

  taranowac chamow

 11. Mieszkaniec osiedla

  Ta Pani z Audi LKS tak zazwyczaj parkuje przy Pozytywistów 8 przez tydzień stała na środku.

 12. i mieszkaniec, i pieszy, i kierowca

  Właśnie mam zamiar kupić dużą szafę.
  Ale nie zmieści się już w mieszkaniu więc postawię ją na korytarzu.
  Mieszkam na drugim piętrze więc sąsiedzi mieszkający wyżej będą się musieli trochę „przecisnąć” aby przejść.
  Oczywiście sprawni fizycznie bo na wózku raczej niemożliwe.
  „A gdzie mam ją postawić?”

  Jeśli głąbie nie zrozumiałeś co mam na myśli to przeczytaj sto razy.
  I poproś rodzinę aby też sto razy przeczytała.
  Może ktoś zrozumie i wytłumaczy.

 13. Ludzie! Przy wjeździe w Pozytywistów na wysokości stokrotki jest znak ZAKAZ PARKOWANIA, schowany za drzewem, BEZ tabliczki „nie dotyczy mieszkańców”!!! Ale fakt, tam po prostu nie ma gdzie parkować. Spółdzielnia zamiast sprzedawać ziemię pod kolejne inwestycje powinna postawić piętrowy parking osiedlowy.

  • mieszkaniec spółdzielni

   Też jestem za tym, aby spółdzielnia wybudowała piętrowy parking osiedlowy.
   Oczywiście mam świadomość, że jako mieszkaniec będę musiał współfinansować taką inwestycję.
   Myślę, że do 200zł miesięcznie rozłożone na wieloletnie raty będzie zadowalające dla wszystkich mieszkańców.
   Również tych nie posiadających samochodów, bo dzięki takiej inwestycji będą spokojnie spacerować po osiedlowych alejkach.

  • ostatni(?) bastion komunizmu

   Spółdzielnia to nie jakiś abstrakcyjny twór tylko członkowie, którzy mieszkają na osiedlu. Ale gdy wybierają do rad nadzorczych takich co nawet bez wazeliny wchodzą prezesowi w…. to takie jest zarządzanie spółdzielniami. Ludzie obudźcie się i zacznijcie od stawiania konkretnych zadań zarządom i radom nadzorczym a następnie skrupulatnie rozliczajcie ich z realizacji tych zadań i tylko to może być podstawą do realnego wynagradzania ich. Skończcie z socjalizmem w spółdzielniach mieszkaniowych.

 14. nie wiem jak to wygląda ale gdyby nie te smieszne słupki co widać na zdjeciu przejechali by po trawie. Na moim starym osiedlu nastawiali betonowych donic bałwany

  • Nie przejechali by. Przejazd uniemożliwiało drugie, srebrne Audi po drugiej stronie, zaparkowane za tym srebrnym autem na zdjęciu. Przestawione już po fakcie.

 15. W tych pięknych okolicznościach przyrody..

  A ja się pytam gdzie jest Bimmer??

 16. Sporo miejsc parkingowych można by zyskać usuwając „nieruchomości ” latami zalegające i blokujące miejsca.

 17. dlaczego nie są usuwane wraki??? co robi Policja i Straz Mejska? czy po tej sytuacji wezmą się do roboty a nie trzeba im pokazywać palcem? panowie do nalezy do waszych obowiązkow nie przejmujcie się ze wsiok jakis bedzie gadał ze jestescie beee, to on ma się wstydzić, że nie umie parkować!!!

  • Jeżeli pojazd jest zaparkowany przy drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, należy zgłosić to straży miejskiej lub policji. Usuną samochód, jeżeli jest on pozostawiony bez tablic lub jego stan wskazuje, że nie jest używany lub uszkodzony (np wybite szyby). Auta porzucone na drogach wewnętrznych straż miejska i policja może usunąć tylko w przypadku, jeśli wrak zagraża bezpieczeństwu.
   Jeżeli wraki stoją w miejscu gdzie służby mogą interweniować, to należy zgłaszać a jeżeli nie przyniesie to efektów, to robić zdjęcia i piętnować ich pracę w mediach. Przede wszystkim mają służyć bezpieczeństwu obywateli a nie parać się zarobkiem w miejscach gdzie pieniądze same jeżdżą lub stoją.

 18. Na pytanie kiedy zostanie wygospodarowana większa ilość miejsc parkingowych na ul Pozytywistów, lub parkingi zostaną zamknięte dla studentów Pani z administracji dała mi do zrozumienia, że spółdzielnia ma to w d.

  • Do następnego pożary zatem i to Pozytywistów 2 a tam będzie tragedia. Nagrać tą panią i upublicznić wypowiedż przy okazji pożaru — ma pozamiatany stołek.TV też się przyda z prasą i wtedy zobaczymy, czy nadal gooofno będą robić.

 19. Chyba gromy należą się administracji a nie kierowcom, za to, że nie wyznaczyła miejsc parkingowych.. Osiedla były budowane w czasach gdzie na pół bloku przypadało parę aut, teraz ludzie mają nawet po dwa.
  W gestii administracji jest przebudowa i wykonanie miejsc parkingowych. W powietrzu nikt nie zaparkuje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł -0.13%
  • GBP 5.1246zł -0.47%
  • EUR 4.3093zł 0.23%
  • CHF 4.0617zł 0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Lublinie odbędą się spotkania biznesowo-szkoleniowe dla przedsiębiorców. Udział jest bezpłatny
   „Zalipie. Malowana wieś” Wystawa zdjęć z niezwykłej miejscowości odbędzie się w Zamościu
   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.