Kierowco pomyśl zanim zaparkujesz

To jak ważna jest szybkość działania służb w sytuacjach wymagających ratowania życia jest oczywiste. Niestety nie dla wszystkich kierowców, zwłaszcza parkujących na osiedlowych uliczkach.

Dzisiaj rano w bloku przy ul. Pozytywistów w Lublinie wybuchł pożar. Strażacy, którzy jechali na miejsce, aby przeprowadzić akcję gaśniczą, nie dojechali pod sam budynek.

Dojazd do miejsca zdarzenia był niemożliwy, ze względu na zaparkowane samochody. Ratownicy przeciskali się pomiędzy pojazdami straży pożarnej, a zaparkowanymi autami. Tak samo w rejon prowadzonej akcji gaśniczej nie dojechały zespoły ratownictwa medycznego, jadące od strony ul. Brzeskiej.

Wszystko przez pojazdy stojące na ul. Pozytywistów.

Jest to już kolejna taka sytuacja w Lublinie. Jakiś czas temu opisywaliśmy problemy z przejazdem na ul. Wajdeloty. Tam strażacy musieli wycofać pojazdem, ponieważ zaparkowane po obu stronach auta uniemożliwiały przejazd. Kierowcy pozostawili swoje auta m.in. na zakazie. Po tym zdarzeniu straż miejska zintensyfikowała swoje działania, zabierając źle zaparkowane auta na lawety, a następnie na parking strzeżony.

Od czasu do czasu otrzymujemy zgłoszenie dotyczące zastawionych dróg pożarowych, a nawet parkingów, przez kierowców bez wyobraźni. Jak mówi nasz Czytelnik, służby miejskie lub zarządcy terenu powinni raz na jakiś czas sprawdzać profilaktycznie drożność takich uliczek, zanim dojdzie do tragedii.

Resized_20180807_063332

DSC068062

2018-08-07 15:17:09
(fot. lublin112.pl, nadesłane tel. alarmowy)

Zobacz również

45 komentarzy

 1. Mieszkaniec osiedla

  Ta Pani z Audi LKS tak zazwyczaj parkuje przy Pozytywistów 8 przez tydzień stała na środku.

 2. i mieszkaniec, i pieszy, i kierowca

  Właśnie mam zamiar kupić dużą szafę.
  Ale nie zmieści się już w mieszkaniu więc postawię ją na korytarzu.
  Mieszkam na drugim piętrze więc sąsiedzi mieszkający wyżej będą się musieli trochę „przecisnąć” aby przejść.
  Oczywiście sprawni fizycznie bo na wózku raczej niemożliwe.
  „A gdzie mam ją postawić?”

  Jeśli głąbie nie zrozumiałeś co mam na myśli to przeczytaj sto razy.
  I poproś rodzinę aby też sto razy przeczytała.
  Może ktoś zrozumie i wytłumaczy.

 3. Ludzie! Przy wjeździe w Pozytywistów na wysokości stokrotki jest znak ZAKAZ PARKOWANIA, schowany za drzewem, BEZ tabliczki „nie dotyczy mieszkańców”!!! Ale fakt, tam po prostu nie ma gdzie parkować. Spółdzielnia zamiast sprzedawać ziemię pod kolejne inwestycje powinna postawić piętrowy parking osiedlowy.

  • mieszkaniec spółdzielni

   Też jestem za tym, aby spółdzielnia wybudowała piętrowy parking osiedlowy.
   Oczywiście mam świadomość, że jako mieszkaniec będę musiał współfinansować taką inwestycję.
   Myślę, że do 200zł miesięcznie rozłożone na wieloletnie raty będzie zadowalające dla wszystkich mieszkańców.
   Również tych nie posiadających samochodów, bo dzięki takiej inwestycji będą spokojnie spacerować po osiedlowych alejkach.

  • ostatni(?) bastion komunizmu

   Spółdzielnia to nie jakiś abstrakcyjny twór tylko członkowie, którzy mieszkają na osiedlu. Ale gdy wybierają do rad nadzorczych takich co nawet bez wazeliny wchodzą prezesowi w…. to takie jest zarządzanie spółdzielniami. Ludzie obudźcie się i zacznijcie od stawiania konkretnych zadań zarządom i radom nadzorczym a następnie skrupulatnie rozliczajcie ich z realizacji tych zadań i tylko to może być podstawą do realnego wynagradzania ich. Skończcie z socjalizmem w spółdzielniach mieszkaniowych.

 4. nie wiem jak to wygląda ale gdyby nie te smieszne słupki co widać na zdjeciu przejechali by po trawie. Na moim starym osiedlu nastawiali betonowych donic bałwany

  • Nie przejechali by. Przejazd uniemożliwiało drugie, srebrne Audi po drugiej stronie, zaparkowane za tym srebrnym autem na zdjęciu. Przestawione już po fakcie.

 5. W tych pięknych okolicznościach przyrody..

  A ja się pytam gdzie jest Bimmer??

 6. Sporo miejsc parkingowych można by zyskać usuwając „nieruchomości ” latami zalegające i blokujące miejsca.

 7. dlaczego nie są usuwane wraki??? co robi Policja i Straz Mejska? czy po tej sytuacji wezmą się do roboty a nie trzeba im pokazywać palcem? panowie do nalezy do waszych obowiązkow nie przejmujcie się ze wsiok jakis bedzie gadał ze jestescie beee, to on ma się wstydzić, że nie umie parkować!!!

  • Jeżeli pojazd jest zaparkowany przy drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, należy zgłosić to straży miejskiej lub policji. Usuną samochód, jeżeli jest on pozostawiony bez tablic lub jego stan wskazuje, że nie jest używany lub uszkodzony (np wybite szyby). Auta porzucone na drogach wewnętrznych straż miejska i policja może usunąć tylko w przypadku, jeśli wrak zagraża bezpieczeństwu.
   Jeżeli wraki stoją w miejscu gdzie służby mogą interweniować, to należy zgłaszać a jeżeli nie przyniesie to efektów, to robić zdjęcia i piętnować ich pracę w mediach. Przede wszystkim mają służyć bezpieczeństwu obywateli a nie parać się zarobkiem w miejscach gdzie pieniądze same jeżdżą lub stoją.

 8. Na pytanie kiedy zostanie wygospodarowana większa ilość miejsc parkingowych na ul Pozytywistów, lub parkingi zostaną zamknięte dla studentów Pani z administracji dała mi do zrozumienia, że spółdzielnia ma to w d.

  • Do następnego pożary zatem i to Pozytywistów 2 a tam będzie tragedia. Nagrać tą panią i upublicznić wypowiedż przy okazji pożaru — ma pozamiatany stołek.TV też się przyda z prasą i wtedy zobaczymy, czy nadal gooofno będą robić.

 9. Chyba gromy należą się administracji a nie kierowcom, za to, że nie wyznaczyła miejsc parkingowych.. Osiedla były budowane w czasach gdzie na pół bloku przypadało parę aut, teraz ludzie mają nawet po dwa.
  W gestii administracji jest przebudowa i wykonanie miejsc parkingowych. W powietrzu nikt nie zaparkuje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”