690 680 960

Kierowca autobusu zahamował, pasażerka wybiła szybę. Trafiła do szpitala

Do groźnego zdarzenia doszło wieczorem na rondzie przy ul. Ruskiej w Lublinie. Kierowca autobusu ratował się przed zderzeniem z innym autem.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 18:30. Rejsowy autobus relacji wyjechał z lubelskiego dworca i kierował się w stronę Lubartowa. Gdy kierowca znajdował się na rondzie u zbiegu ulic Ruskiej, Podzamcze i Lwowskiej, dostrzegł nagle wjeżdżający na skrzyżowanie od strony al. Tysiąclecia samochód osobowy.

Kierująca nim osoba zignorowała znaki i wymusiła pierwszeństwo przejazdu na opuszczającym rondo autobusie. Kierowca mercedesa chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie zahamował. Jak nas poinformowano, w wyniku tego znajdująca się na pierwszym siedzeniu kobieta spadła i uderzyła w przednią szybę pojazdu.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowana pasażerka została przetransportowana do szpitala. Z kolei sprawca całego zamieszania nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

(fot. lublin112)
2016-11-08 21:53:34

36 komentarzy

 1. A jakiego materiału ta barierka może nie miała atestu, i na dodatek brakowało śrub mocujących

 2. Spokojnie nie ma sie co klócić karma wróci, na drodze w szczególności kiedyś gamoń sie nauczy zeby nie wymuszać pierwszeństwa na autobusach czy dużych samochodach bo niestety te mają troszke gorzej z hamowaniem ze względu na mase i ładunek. Ze skrzyżowania zleci szybciej niż na nie wjeżdżał

 3. A kierowca drugiego auta co wymusił pierszenstwo to pewnie nawet o tym nie wie. I jak mial jeszcze patrzec czy ktos walna glowa w szybe? pewnie nawet nie patrzyl tylko pojechal dalej. Zreszta czy ta osoba miala zapiete pasy ?

 4. 12

 5. Mogliby zrobić jakieś takie fajne kreski jak są na czerwono przed niebezpiecznymi miejscami może by to trochę ogarnęło ludzi. W sumie pewnie nie, prędzej progi zwalniające dałby by radę, takie długie jak na testach samochodowych w fabrykach Fiata. Ewentualnie ogarnąć to rondo jakoś inaczej bo ludzie są dziwni i każdy myśli że ma 900+ kuniów pod maską i duszą przez to rondo nawet jak coś na nim jest, bo przeca turbo od Sprintera w TeDeIku da radę i tylko ślad na asfalcie zostaje, chociaż w sumie, nie zawsze się udaje tak jak mamy przykład w tym artykule. Nie głupi pomysł z tym turbo od Sprintera, ale większość osób które myślą że ich 110 TeDeI zrobi robotę i pozwija asfalt od Kraśnickich do Spółdzielczości pracy w rzeczywistości nie może dogonić sąsiada kunia z furmanką załadowaną ziemniokami i czym tam popadło dodatkowo z porobionym woźnicą. Takie życie, ale szkoda tej szyby i tej Pani. Ludzie to są debilami, na prawdę, aby tylko szybciej. Tak samo jak się jeździ w trasy i każdy się pcha na trzeciego, albo na czołówkę z ciężarówką. Dobrze wiemy że oni to nawet nie zjeżdżają bo ich to nie obchodzi, ye^#@!nie to ye^#@!nie po co drążyć temat, ale no przecież szkoda żeby się spóźnił 2-5 minut później na miejscu.

  • Nic dziwnego jak do tych busów biorą 2 razy więcej ludzi niż można, w przejściu to jedna na drugiej stoi. Mniejsza o to czy przeglądy przechodzi czy nie, ale nikt ich nie kontroluje i wychodzą takie sytuacje + nie ma czego się w tych busach złapać. Jak ludzie „trzymają” się za schowek czy zapierają o inne rzeczy które w takich sytuacjach nie wystarczają. Powinni ich kontrolować, ale czego to człowiek nie zrobi żeby zarobić 30 zł więcej na jednym kursie, kiedyś jeździło parę porządnych kierowców na tych trasach i jak już kilka osób stało w przejściu to nie pchał na siłę, ale teraz samowolka bo nikt ich nie kontroluje, biletów nie wydają, a nabijają (w większości bo nie każdy kierowca taki jest). Może i ten bus przechodzi badania, ale stan wizualny nie jest przyjemny i wygoda z jazdy też żadna. Szkoda tylko ludzi którzy nie mają wyjścia i muszą jeździć tymi wynalazkami. Jak siedział to może chciała wyskoczyć i zobaczyć jak to się leci przez szybę, szkoda tylko głowy bo szyba twarda, no ale telemark mógłby się udać, szyba duża, już nie pierwszy przypadek tego typu, może nie na tej trasie, ale już tak bywało że ludzie chcieli sprawdzić czy głową szybę idzie przebić, bo jak wszyscy wiemy, głową muru nie przebijesz, ale szybę może się udać. Inną sprawą jest to że Lubelska Policja powinna już na tym rondzie postawić komisariat co by nie jeździć przez pół miasta co parę godzin do zdarzeń na tym rondzie. Powinni to poprawić, rondo jest tak super wyprofilowane że nie jedna osoba która nie zna miasta uzna że ma pierwszeństwo na tym rodzie, bo znaków też nasrane, wypadków dużo.

 6. . Dlatego trzeba dusić ile fabryka dała, a dała nie mało, bo dla niektórych to i te 98 kuniów to miazga na mózgu, a jak jeszcze dojdzie do tego eMPOFER to już lecimy, ale koniecznie z eLPiDżi. Wtedy każde rondo robi się bokiem, bo przeca tył napęd to wszyscy muszą o tym wiedzieć, trzeba pokazać światu co te szatany 1.6 potrafio. To też ostatnio widzieliśmy na tym portalu, powinni koledzy kręcić poradniki pt.: „Jak wykorzystać rondo gdy masz tył napęd?”. Prawo jazdy powinno być zabrane, albo super mandaty, dać im parkingi niech sobie jeżdżą tylko puste i koniecznie dużo latarni co by mogli się dobrze wyszkolić. Ciekawe czy ktoś to w ogóle czyta, ale nudno w tej robocie i trzeba jakoś zabić czas, może jakaś gUnwo burza się utworzy i będzie zabawnie, zawsze to inaczej czas zleci do tej 15:00. Ciekawe co to w tej Hameryce będzie po tych wyborach. Moim zdaniem to powinni robić lepsze testy na te prawo jazdy w PL bo ludzie uczą się tylko tego jak zdać egzamin, a potem takie buble wychodzą co jeździć nie umieją, powinni brać samochody na Ułęż i katować, uczyć się jak wyprowadzić samochód z poślizgu, albo w ogóle poznać swoje auto jak się zachowuje w danym momencie.

 7. Ciekawe czy miał kamerkę , można by złapać winnego zdarzania.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas