Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowanie pod wpływem alkoholu sporo kosztuje. Kilka osób przekonało się o tym w miniony weekend

Tomaszowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali pięć osób, które zdecydowały się na jazdę po wypiciu alkoholu. Trzy z nich jechały rowerami, jedna samochodem osobowym i kolejna motorowerem. Rekordzista wydmuchał ponad 3 promile.

W miniony piątek przed godziną 15 w Tomaszowie Lubelskim na ulicy 29 Listopada, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Susiec kierującego volkswagenem. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 3 promile alkoholu. 32-latek już teraz stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tego samego dnia o godzinie 18 w Nowosiołkach, policjanci z posterunku w Łaszczowie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jak się okazało, 30-latek z gminy Telatyn w organizmie miał 2 promile alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. W sobotę o godzinie 16 w miejscowości Górno, policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę. 51-latek z gminy Tomaszów Lubelski wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

W niedzielę po godzinie 12 w miejscowości Rogóźno, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który jechał bez kasku ochronnego. Jak się okazało, peugeot którym jechał był niedopuszczony do ruchu, a 55-letni kierujący, mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, w organizmie miał 0,60 promila alkoholu. Mężczyzna za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

Tego samego dnia po godzinie 19 w Ulhówku, policjanci miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli rowerzystę. 27-latek z gminy Telatyn wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat w wysokości 2500 zł.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

4 komentarze

  1. Ciekawe czy zapłacą?

  2. A ilu się wykupiło na miejscu to już nie podali.

  3. Jak tam oficer z grupy sped z Gorzowa pijany nie będąc na służbie rozwalił służbowe będę miał wypadek ile dostał wie ktoś 10 kwietnia 2022 jakoś sprawa ucichła

  4. KORDYNATOR GRUPY sped z Gorzowa rozbił 10 kwietnia nie będąc na służbie bmw jechał służbowym nieznakowanym będę miał wypadek oficer komendy Wojewódzkiej ?????
    JEDNYM ZDANIEM JAKOŚ UCICHŁO domyślam się jak miał na nazwisko ale publikując dane ? DEMOS władza ludu czy napewno ???????? a tu afera ps. Nie jestem za prowadzeniem na podwójnym itp. ALE DLACZEGO SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI prawo jest złe czy władza prawo robi pod siebie jak za mandaty na rowerze łapać pijaczków na pipidówach i 2500 dlatego zastanówcie się #R

Z kraju