Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował oplem mając blisko 2,5 promila. Świadkowie zawiadomili policję

44-letni mieszkaniec gminy Wilków odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie osób, które o zdarzeniu powiadomiły policję. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę około godziny 20 policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy opla, którego styl jazdy wskazywał na to, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Świadkowie przekazali mundurowym, że pojazd przemieszcza się w kierunku Kamienia. Zgłaszający pojechali za oplem usiłując w sprzyjających okolicznościach doprowadzić do przerwania jego jazdy.

Przybyli na miejsce policjanci, zastali na jednej z posesji zaparkowanego opla oraz 44-letniego mieszkańca gminy Wilków. Już na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 44-latek miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila tej substancji.

Mężczyzna wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. pić to trzeba umić

  2. Czy tych dwóch świadków wie że teraz czeka ich maraton po sądach bo gość w chwili dmuchania w alkomat nie kierował

Z kraju

Polityka i społeczeństwo