Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował BMW bez uprawnień, doprowadził do kolizji. Dostał dwa mandaty na 1000 zł

W czwartek w Rudnie doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarówką. W kolizji nikt nie ucierpiał, jak się okazało kierowca osobówki nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do kolizji doszło wczoraj w Rudnie w powiecie parczewskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z ciężarówką.

Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW na łuku jezdni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Obaj kierujący byli trzeźwi

Jak się okazało, 30-latek siedzący za kierownicą BMW poruszał się pojazdem bez prawa jazdy. Mężczyzna został za to ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Takim samym mandatem został ukarany za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Na jego konto trafiło też 6 punktów karnych.

(fot. Policja Parczew)

12 komentarzy

 1. Przecież Prezydent podpisał tą ustawę, że nie trzeba mieć przy sobie prawajazdy.

  • ale to dopiero od grudnia 😉

  • Nie posiadał prawa jazdy w sensie uprawnień. Za brak blankietu jest 50 zł, za brak uprawnień 500. Zniesienie obowiązku wożenia ze sobą dokumentu prawa jazdy wchodzi w życie 6 grudnia.

 2. Nie ma prawka… to nawet jak zdobędzie tych punktów wymagana ilość, to i tak mu prawka nie zabiorą, a jeździł będzie… sądy łaskawie takich traktują – orzekają kolejne zakazy nie egzekwując nieprzestrzegania poprzednich…

 3. skoro jechał bez uprawnień, to na jakie konto naliczono mu te 6 punktów ? Na karę moja biedra ?

 4. Nie posiada prawa jazdy, to po co te punkty, gdzie je zapiszą ?!

  • Na wypadek gdyby niebawem Pan Niekierowca znalazł Prawo Jazdy w chipsach, to po przekroczeniu 21 w ciągu roku (teraz już tylko 15) je utraci.

 5. Logika niewolnika

  Potencjalny zabójca… bez uprawnień, stowrzyl kolizje/wypadek.
  1000zl kary?. Smiechu to wszystko warte… ale już za brak kaganca na gębie policja potrafila wystawiać (bezprawne) mandaty na 5000 zl?

 6. Coś pokazał, coś osiągnął- – buhahaha

 7. Szybko się wyklepie i dalej będzie jeździł bez prawa jazdy.

 8. jakby menel dostal 10000zl mandatu to by nie miał kasy na zakup szrota a tak to spie..cie bo menel jedzie

 9. Jak nie ma prawka to na jakie konto trafiają punkty? jak nazbiera 24 to co mu zabiorą?

Wiadomości z info112