690 680 960

Kierował audi bez uprawnień, miał przy sobie środki odurzające. Przyznał, że wcześniej je spożywał

W minioną niedzielę policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego audi. 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a co więcej mundurowi ujawnili przy nim narkotyki.

W minioną niedzielę nad ranem na terenie Terespola w powiecie bialskim policjanci zauważyli audi. Mundurowi mieli podejrzenia, że mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu może mieć środki odurzające. Funkcjonariusze przystąpili więc do zatrzymania audi. Kierujący na widok radiowozu próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności, skręcając nagle w pierwszą mijaną ulicę. Policjanci zatrzymali mężczyznę na ulicy Błotków.

Za kierownicą audi znajdował się 21-latek z Terespola. Po zatrzymaniu mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo. Przyznał, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Co więcej, miał przy sobie woreczki z białą substancją oraz suszem. Po wykonaniu wstępnego badania okazało się, że była to marihuana i metaamfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów.

Mężczyzna przyznał, że zażywał obie substancję. Wstępnie potwierdził to również wykonany przez mundurowych test. Od kierowcy pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie. Policjanci zatrzymali 21-latka, a następnie usłyszał on zarzuty i przyznał się do winy.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny młodzieniec odpowie również za kierowanie bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to wykroczenie sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Marka pojazdu absolutnie przypadkowa. Rodzaj pojazdu także. Równie dobrze, mógł to być rower. A na nim rowerzysta w obcisłych gaciach.

  2. Spożywał? Raczej zażywał.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas