Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kębłów: Schował kluczyki w slipach, próbował dać łapówkę. Miał 1,3 promila

W sobotę nad ranem piaseccy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Lublina nie przyznawał się do prowadzenia pojazdu, a następnie zaproponował mundurowym łapówkę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 3:30 w miejscowości Kębłów w powiecie świdnickim. Policjanci zauważyli mężczyznę, który widok nieoznakowanego radiowozu nerwowym krokiem udał się za budynek stacji paliw.

– Od samego początku interwencji mężczyzna odmawiał współpracy. Nie chciał podać swoich danych osobowych, a później podawał nieprawdziwe. Ponadto mężczyzna cały czas twierdził, że nie kierował tym pojazdem i nie posiada do niego kluczyków. Badanie alkomatem wskazało blisko 1,3 promila alkoholu w jego organizmie – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Mężczyzna zaproponował mundurowym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, po tysiąc złotych łapówki.

– Funkcjonariusze poinformowali go, że takim zachowaniem dopuścił się przestępstwa i zostaje zatrzymany – dodaje asp. Magdalena Szczepanowska.

W trakcie pobytu w świdnickiej komendzie okazało się, że w odzieży 34-latek schował kluczyki, a konkretnie w slipach. Opel został przetransportowany na policyjny parking, zaś mężczyzna do aresztu. 34-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym po pijanemu oraz zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej.

– Mężczyzna przyznał się jedynie do pierwszego z zarzutów – wyjaśnia asp. Magdalena Szczepanowska.

Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz odpowiedzialność za odmowę podania danych osobowych.

2016-08-29 13:26:38
(fot. ilustr. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. co za plaga z tymi chlejusami !!! zamykać to bydło do jakichś obozów pracy bo inaczej chyba się nie da

  2. „…usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym…” pierwsze słyszę, że za kierowanie pojazdem mechanicznym można usłyszeć zarzuty.

  3. LU i wszystko jasne

  4. Kolego dziwne czytaj ze zrozumieniem „usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym po pijanemu” a nie wyrywasz zdanie ba część zdania z kontekstu