690 680 960

Już nie tylko sklepy spożywcze. Również markety budowlane otwierają się w niedziele

Kolejna sieć przymierza się do otwarcia swoich placówek w niedziele niehandlowe. Tym razem nie będą to sklepy spożywcze, lecz budowlane.

Do tej pory z luki w przepisach, pozwalającej na otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe, korzystały głównie placówki spożywcze. Teraz przymierza się do tego sieć sklepów z materiałami budowlanymi i wyposażenia wnętrz. Leroy Melin nawiązało bowiem współpracę z jedną z firm kurierskich, dzięki czemu zaoferuje klientom usługi pocztowe. Tym samym markety będą mogły być czynne przez 7 dni w tygodniu.

Leroy Melin będzie drugą siecią z tej branży, która zdecydowała się na taki krok. W lipcu otworzyły się w niedzielę pierwsze dwa sklepy Bricomarche. Później zaczęły do nich dołączać kolejne placówki tej sieci. W tym przypadku firma podpisała umowę o współpracy z InPost-em, dzięki czemu klienci mogą odbierać oraz nadawać paczki na terenie sklepu. Tutaj jednak decyzję podejmowali poszczególni przedsiębiorcy, gdyż to oni prowadzą sklepy pod jednym wspólnym szyldem.

Tak jak w innych sieciach handlowych, początkowo mają być otwarte tylko niektóre sklepy Leroy Merlin. W całym kraju sieć posiada 71 marketów.

(fot. Leroy Melin)

37 komentarzy

  1. A ludzie pracujący w handlu na magazynach sieci nie zasługują na wolne w niedziele? Wykłócacie sie o wolne dla sprzedawców a o innych nie pomyslicie. Bardzo dobrze ze otworzyli sklepy, przynajmniej wracajac z pracy w niedziele, mozna kupic cos na nastepny dzien.

  2. Nie obrażaj ludzi „lepszy sorcie”

  3. Śmiech na sali ° !!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli