Już nie tylko sklepy spożywcze. Również markety budowlane otwierają się w niedziele

Kolejna sieć przymierza się do otwarcia swoich placówek w niedziele niehandlowe. Tym razem nie będą to sklepy spożywcze, lecz budowlane.

Do tej pory z luki w przepisach, pozwalającej na otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe, korzystały głównie placówki spożywcze. Teraz przymierza się do tego sieć sklepów z materiałami budowlanymi i wyposażenia wnętrz. Leroy Melin nawiązało bowiem współpracę z jedną z firm kurierskich, dzięki czemu zaoferuje klientom usługi pocztowe. Tym samym markety będą mogły być czynne przez 7 dni w tygodniu.

Leroy Melin będzie drugą siecią z tej branży, która zdecydowała się na taki krok. W lipcu otworzyły się w niedzielę pierwsze dwa sklepy Bricomarche. Później zaczęły do nich dołączać kolejne placówki tej sieci. W tym przypadku firma podpisała umowę o współpracy z InPost-em, dzięki czemu klienci mogą odbierać oraz nadawać paczki na terenie sklepu. Tutaj jednak decyzję podejmowali poszczególni przedsiębiorcy, gdyż to oni prowadzą sklepy pod jednym wspólnym szyldem.

Tak jak w innych sieciach handlowych, początkowo mają być otwarte tylko niektóre sklepy Leroy Merlin. W całym kraju sieć posiada 71 marketów.

(fot. Leroy Melin)

Zobacz również

37 komentarzy

  1. A ludzie pracujący w handlu na magazynach sieci nie zasługują na wolne w niedziele? Wykłócacie sie o wolne dla sprzedawców a o innych nie pomyslicie. Bardzo dobrze ze otworzyli sklepy, przynajmniej wracajac z pracy w niedziele, mozna kupic cos na nastepny dzien.

  2. Nie obrażaj ludzi „lepszy sorcie”

  3. Śmiech na sali ° !!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi