690 680 960

Jutro rolnicy zablokują drogi w regionie. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 835 i krajowej 19

Jutro rolnicy zablokują drogi w regonie. W ramach protestu przewidziane są blokady na drodze wojewódzkiej nr 835 oraz na krajowej 19 w Radzyniu Podlaskim.

W godzina 10-11:30 utrudnienia wystąpią na drodze wojewódzkiej nr 835. Rolnicy zablokują trasę w miejscowości Stare Króle, w gminie Księżpol. W związku z blokadą biłgorajska Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców.

Jadący od strony Tarnogrodu w stronę Biłgoraja – Frampola – Lublina kierowani będą na drogę do Księżpola – Biszczy – Wólki Biskiej – Starego Bidaczowa – Sól – Biłgoraj.

Zaś w przeciwnym kierunku na Sieniawę i Przemyśl, oraz Przeworsk i Rzeszów kierowcy jadący od strony Biłgoraja będą kierowani na Sól, następnie Stary Bidaczów, Wólkę Biską – Biszczę – Księżpol – Tarnogród.

Z kolei na krajowej 19 w Radzyniu Podlaskim rolnicy będą blokować skrzyżowanie dróg krajowej 19 z ulicą Kleeberga (skrzyżowanie obwodnicy z drogą przy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek). Pikieta została przeniesiona ze skrzyżowania dróg krajowych nr 19 i 63. Wstępnie blokada zaplanowana jest na 1,5 godziny, jednak czas pikiety może się przedłużyć.

Na miejscu będą pracować funkcjonariusze radzyńskiej Policji.

Pojawią się również utrudnienia na drodze krajowej nr 63 w Gostchorzy – pomiędzy Łukowem a Siedlcami. Rolnicy będą się przemieszczać na blokadę w kierunku Siedlec, do miejscowości Zdany. Zanim jednak na drodze pojawią się ciągniki, pojazdy zostaną skontrolowane przez łukowskich policjantów.

Postulaty, o które walczą rolnicy:

1. Wypłata rekompensat dla rolników z tytułu strat w uprawach rolniczych spowodowanych przez dziki
2. Przywrócenie opłacalności produkcji mleka
3. Przywrócenie opłacalności produkcji trzody chlewnej
4. Zakaz sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom
5. Kategoryczne „nie” dla prywatyzacji lasów państwowych
6. Odbudowa wschodnich rynków zbytu na produkty rolne
7. Wypłata odszkodowań dla rolników z tytułu 2-letniego zakazu uboju rytualnego w Polsce

2015-02-04 17:48:09
(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. Co jak co ale z 4 i 5 postulatem się zgadzam.
  Jak dla mnie rolnik ma więcej w tych punktach w głowie niż
  rządzący.

  • Mam dwa pytania:
   – kto wydał zezwolenie na to zgromadzenie, chcąc protestować w Lublinie muszę mieć zgodę,więc to zgromadzenie jest NIELEGALNE. Skoro tak jest to należy ustalić osoby za to odpowiedzialne a całe towarzystwo przegnać na pole rolne obok.
   – tamowanie ruchu – Zgodnie z artykułem 90 kodeksu wykroczeń ten, kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania, podlega karze grzywny (nawet do 5 tys. zł) albo karze nagany

   CZY NA ULICE WYSZŁY ŚWIĘTE KROWY ? ? ?

  • 1 postulat jest z bani, niech sobie ogrodzą pola rolnicy, albo niech pretensje mają do siebie, że dokarmiają dziki podsuwając im pod nos kukurydzę i ziemniaki

   • To w salonie ma sobie siać kukurydzę? Jak by nie rolnik to byś jadło sztuczne mleko.
    Co do dzików, narobiło się teraz kół myśliwskich to niech biorą się do roboty

 2. Nic do nich nie mam i tych protestów. Jakieś powody mają. Jednak jak przyjdzie co do czego to polak pierwszy leci do biedronek / lidli i potem płacze, że nie kupują polskich produktów. Paranoja.

 3. kazdy zawod ma swoje ryzyko ale jedni moga zmienic zawod bo maja smykalke do wszystkiego wiec im sie uda zawsze moga wyjechac z POlski ale rolnik ma specjalizacje tzn albo choduje albo wytwarza wiec jezeli do tej pory oni wytrwali przed sprzedaniem i upadkiem to My jako narod Polski powinnismy bronic tego bo UBecy sprzedali juz POlske ale rolnik broni ojczyzny jak zawsze Komorowski powinien siedziec w pierdlu a jest prezydentem cuda cuda oglaszaja Amen

 4. Rozumiem, że te rekompensaty z pieniędzy podatników mają nastąpić. Takie „ubezpieczenie sytuacyjne”. To ja nie kupię AC i jak rozwalę samochód pójdę blokować drogi żeby mi rząd wypłacił rekompensatę. A przywrócenie opłacalności produkcji mleka i trzody chlewnej jak mniemam ma się odbyć przez powrót do gospodarki centralnie planowanej. Niech jeszcze dorzucą postulat wyjścia z UE, w końcu nie chcieli Unii. Będzie to fajnie wyglądało w obliczu tego, że blokują drogi budowane za unijną kasę traktorami kupionymi za unijne dotacje.

  • A z czego posłowie sobie nie zabiera ale ejstem z rolnikami górnikami i każdym kto chce wykpac ten żydowski rząd, co do rekompensat dla polaków wam szkoda a żydom znowu polska ma zapąłcic za cierpienia w obozach -jak by tylko oni tam byli polakom juz sie nie należy defakto dlaczego polska ma płacic a nie niemcy?

  • Z uni chętnie sam bym wystapił jak chce zrobic rząd UK a drogi nie sa za pieniądze uni tylko za twoje pa…. przecież żeby dali polsza musi wpłacic -nie tak jest tylko oni dadza ci mniej i wskarza na co to wykorzystać , zarządzaja twoimi pieniędzmi jeszcze jakieś niejasności masz

  • Nie będą chcieli wyjść z Unii, bo kto im wtedy zapłaci po 1100 zł za hektar rocznie?
   To jakaś paranoja ten protest.
   AD1. Uprawy powinni sobie ubezpieczyć. Tak, jak ja ubezpieczam dom, samochód, kredyt itp.
   AD2. Żal komentować – tak, jak piszesz. Chcą powrotu do gospodarki centralnie sterowanej.
   AD3. J.w.
   AD4. Niewykonalne ze względu na prawo Unijne. To tak samo, jakby żądać zakazu lądowania na Księżycu.
   AD5. Tu akurat się zgadzam ale to nie jest powód do utrudniania życia innym i generowania ogromnych kosztów firmom.
   AD6. Znaczy się co? Mamy Putinowi „wejść do tyłka” i sprzedać Ukrainę (tak, jak nas sprzedano w 45-tym), żeby ratować niecałe 10% polskiego eksportu żywności?
   AD7. Z tego co wiem skala uboju rytualnego była znikoma.

   Cały ten protest (tak, jak i heca z górnikami) wytłumaczalna jest jednym, prostym powodem – na jesieni wybory!

   • wysoka jakość

    jedz na kresy wschodnie i zobacz w jakim luksusie żyja rolnicy z tamtych regionow.wyjdziesz z siebie a nie tylko na ulicę.

    • Tak luksusy za pieniadze z banku. Wszystkie maszyny I urzadzenia sa brane na kredyt bo poprostu nie stac jest kupic za swoje. I to sa kolosalne piemiadze. Ale co moze wiedziec czlowiek ktory siedzi w miescie…

   • Pajacu czy ty myślisz że rolnikom zależy na tych pieniądzach niech złodziejskie panstwo polsza da godziwą cenę za to co wyprodukuja i kwita, z jakimis dopłątami a ty miesczuchu siedzisz w domku nawet nie weisz ile pracy kosztuje tego człoweika wychodowanie prosiaka czy uprawa zboża.

 5. PS. mowie to w imieniu kumpli( nie PSL bo to sprzedajna k***a gdzies sie przykleji ) ale naprawde maja dosyc dla nas wyplata jest co miesiac a oni maja albo i nie raz w roku

 6. To zobacz z łaski swojej ile to wpłacamy a ile dostajemy. UK chce wyjść z uni bo nie chce pomagać takim jak ty abnegatom którzy piszą ‚polsza’. UE nie pasuje to ściśnij w ręku kamyk zielony..

 7. wysoka jakość

  powiem tak nie chcę żeby ktoś wchodził mi do domu i dyktował swoje prawa warunki zakazy nakazy.unia zabiera nam godność bycia polakiem.nasi dziadowie walczyli o wolną Polskę.przegnali krzyżaków tatarow szwedów niemcow i ruskich.i wlasciwie historia się powtarza .

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas