Rada Gminy Jastków apeluje: – Postawcie znak z nazwą miejscowości „Jastków”

Radni Gminy Jastków apelują do zarządcy drogi aby właściwie oznakował zjazd w kierunku Jastkowa. Chcą aby pojawił się znak prowadzący na dawną drogę krajową nr 12, w kierunku Warszawy.

30 stycznia 2015r. Rada Gminy Jastków zaapelowała do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie o uzupełnienie oznakowania pionowego przy wyjeździe z Lublina na al. Solidarności w kierunku Warszawy, na dawną drogę krajową nr 12.

Apel ten jest wynikiem próśb m.in. mieszkańców gminy aby kierowcy mieli możliwość zjechania oznakowanym zjazdem w kierunku Jastkowa. Obecnie ze względu na brak oznakowania kierowcy wjeżdżają na drogę ekspresową S17 i nie mają możliwości zjechania do samego Jastkowa oraz okolic. Aby dojechać do Jastkowa i na teren gminy kierowcy jadą w stronę Garbowa i na węźle na terenie Gminy Garbów zjeżdżają, nadrabiając kilometrów i jednocześnie omijają Jastków.

Rada Gminy Jastków zaapelowała aby pojawiły się dwa widoczne oznakowania, „Jastków” oraz ponowienie nazwy „Przytoczno”, przed skrętem w ul. Zbożową.

Kierowcy, którzy wjeżdżają bezpośrednio na ekspresówkę tracą w ten sposób czas i pieniądze, ponieważ muszą się cofać i szukać zjazdu w kierunku Jastkowa. Przy wyjeździe z Lublina umiejscowiony jest natomiast znak „Przytoczno” kierujący na krajową 12. Jak mówią radni nic nie znaczący dla podróżujących na teren ich gminy.

Apel został przekazany zarządcy drogi, mieszkańcy i radni gminy mają nadzieję, że ZDiM przychyli się do propozycji i umieści stosowne oznakowanie.

2015-02-04 14:20:12
(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. A ja apeluję do radnych gminy Jastków o autobus miejski!!! Były wybory, były obietnice i nic się nie dzieje, a tłukę się konserwą do Lublina, wydając przy tym 2 razy tyle co w przypadku MPK… 🙂
  I przydał by się jakiś kurs wieczorny przynajmniej w weekend taki po 23, część osób nie ma jak wracać do domu, bo często pracują do 22 i dłużej… Jastków nie jest aż tak biedną gminą, żeby nie mógł dołożyć do wspólnego dobra mieszkańców.

 2. po 23 .00 dzieci powinny spac

  • Drogie dziecko…. tak się składa, że prawdopodobnie mógłbym zostać Twoim ojcem, ale nie chciałem spłodzić takiego cudu natury…. 🙂

 3. Ekspresówka jest tragicznie oznakowana!! Ktoś powinien się tym zająć, już nie mówię o zjazdach gdzie indziej, ale same zjazdy na Lublin… Tragicznie. Nie ma jakichś specjalistów od takich spraw? Co rusz ktoś się gubi na tej drodze. I nie mówię tylko o ludziach spoza miasta czy województwa, ale i ludzie z Lublina się tam gubią, co już normalne nie jest i świadczy o fuszerce.

 4. Zamiast zjazdu na Przytoczno powinien być Jastków. To Przytoczno to jakaś pomyłka.
  Ostatnio do nas do firmy (okolice hotelu LUXOR) ciężarówka z firmy spedycyjnej jechała przez Bogucin.

 5. kiedy MPK do jastkowa

 6. Zapomnij o MPK do Jastkowa właściciel tych konserw nie pozwoli na to/.

 7. „Jastków to jest znacząca miejscowość, przecież Lublin leży koło Jastkowa ! ”

  W związku z tym proponuję:
  – Zrezygnować z nazwy węzeł „Jastków” w miejscu skrzyżowania S17 ze starą DK 12/17. Skrzyżowanie, to jest położone w Bogucinie (k/”Bidy”) na terenie Gminy i Parafii Garbów a powrócić do pierwotnej nazwy węzeł „Bogucin”. Powinna być także numeracja węzłów.
  – Kierunek Przytoczno zrozumiałe, bo tam jest skrzyżowanie DK48 z DW809 uwzględniając Krasienin, gdzie jest skrzyżowanie DW809 z DW828.
  – Co do wniosku radnych, to powinno być oznakowanie kierunek: Kurów, potem S17 Bogucin a w dalszej kolejności Jastków a może Panieńszczyzna.

  I będzie jasne, szczególnie dla zamiejscowych i cudzoziemców. Pozdrawiam.

  • Szanowny/a @

   A kto normalny słyszał o zapyziałej wsi Bogucin??? Raczej Jastków jest miejscowością znaną, a kierunek Bogucin…. ( O Boshe gdzie ja jestem)… Wieś wieś i wieś o której nikt w PL nie słyszał a Ty o cudzoziemcach mówisz…. Braaaawo!!!

   • PT Mieszkańcu

    Jeszcze raz muszę zacytować humor z tzw. zeszytów szkolnych: „Jastków to jest znacząca miejscowość, przecież Lublin leży koło Jastkowa !”
    Jeśli chodzi o Bogucin, to nie przeżywaj, kto zechce znajdzie i oceni właściwie. A drogi są dla wszystkich nie tylko dla mieszkańców. Pozdrowionka!

 8. Wspólne dobro to chyba nie te czasy? Teraz nikt na głąba nie bedzie autobusu bujał dla 4 osób. U niektórych tęsknota za dawnymi dobrymi czasami nie przemija..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!