690 680 960

Jutro o godzinie 8 rano rolnicy wyjdą na drogi. Blokady mają potrwać dwie doby

Tak jak zapowiadali rolnicy, jutro odbędzie się ogólnopolska akcja protestacyjna, w trakcie której zablokowane zostanie wiele dróg w całym kraju. W naszym regionie zaplanowano dwie pikiety.

We wtorek o godzinie 8 rano rozpocznie się ogólnopolska akcja protestacyjna, w trakcie której zablokowane zostaną drogi w całym kraju. Całość organizuje Agrounia. Zrzeszeni w niej rolnicy żądają natychmiastowych rozmów z rządem, w trakcie których poruszona ma zostać trudna sytuacja rolników i polskiego rolnictwa.

Na liście rolniczych blokad jest również województwo lubelskie. Ciągniki i maszyny rolnicze ustawione zostaną na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim, w rejonie skrzyżowania z drogą krajową nr 63 w kierunku Sławatycz. Drugim miejscem jest droga krajowa nr 76 Łuków – Garwolin w miejscowości Wólka Zastawska.

– Znajdujemy się w historycznym momencie, gdyż produkcja polskiej żywności znika. Walczymy o to, by rolnictwo w Polsce istniało, byście mogli jeść zdrową, polską żywność, by była ona przebadana i nie anonimowa – mówi Michał Kołodziejczak z Agrounii.

Jak nam przekazano, zgromadzenia zostały zgłoszone w odpowiednich urzędach. Całość ma zabezpieczać policja.

(fot. lublin112.pl)

35 komentarzy

 1. Dobrze chamom,glosowali na nich !!! Przez co my mamy przerąbane teraz

 2. Zablokujmy im skupy jak zacznie się kampania buraczana. Niech sobie w du.ę te buraki wtedy wsadzą.

 3. do bezmózgich czereśniaków nie dociera,że utrudnią życie boguduchawinnym ludziom a nie rządowi , to po pierwsze .
  po drugie samyśta ich wybrali i tera pewnie dostanieta 100 za świnę i 300za krowe

 4. Żniwa się skończyły to się nudzą.

  • Polska żywność nie zawsze jest lepsza niż zagraniczna. Napewno droższa. A powinni wiejską blokować. Zablokuj czereśniaka jak są żniwa…to by było….

   • jak kupujesz tylko w marketach to faktycznie jest drożej, ale wybierz się na jakiś prawdziwy targ i się zdziwisz. Nie mówię tu o o np Wileńskiej, bo tam najpierw kupują na promocji w biedronce, a potem sprzedają dwa razy drożej.

   • Dostał byś w papę i z płaczem do bloku .

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas