Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro o godzinie 8 rano rolnicy wyjdą na drogi. Blokady mają potrwać dwie doby

Tak jak zapowiadali rolnicy, jutro odbędzie się ogólnopolska akcja protestacyjna, w trakcie której zablokowane zostanie wiele dróg w całym kraju. W naszym regionie zaplanowano dwie pikiety.

We wtorek o godzinie 8 rano rozpocznie się ogólnopolska akcja protestacyjna, w trakcie której zablokowane zostaną drogi w całym kraju. Całość organizuje Agrounia. Zrzeszeni w niej rolnicy żądają natychmiastowych rozmów z rządem, w trakcie których poruszona ma zostać trudna sytuacja rolników i polskiego rolnictwa.

Na liście rolniczych blokad jest również województwo lubelskie. Ciągniki i maszyny rolnicze ustawione zostaną na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim, w rejonie skrzyżowania z drogą krajową nr 63 w kierunku Sławatycz. Drugim miejscem jest droga krajowa nr 76 Łuków – Garwolin w miejscowości Wólka Zastawska.

– Znajdujemy się w historycznym momencie, gdyż produkcja polskiej żywności znika. Walczymy o to, by rolnictwo w Polsce istniało, byście mogli jeść zdrową, polską żywność, by była ona przebadana i nie anonimowa – mówi Michał Kołodziejczak z Agrounii.

Jak nam przekazano, zgromadzenia zostały zgłoszone w odpowiednich urzędach. Całość ma zabezpieczać policja.

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

35 komentarzy

 1. Dobrze chamom,glosowali na nich !!! Przez co my mamy przerąbane teraz

 2. Zablokujmy im skupy jak zacznie się kampania buraczana. Niech sobie w du.ę te buraki wtedy wsadzą.

 3. do bezmózgich czereśniaków nie dociera,że utrudnią życie boguduchawinnym ludziom a nie rządowi , to po pierwsze .
  po drugie samyśta ich wybrali i tera pewnie dostanieta 100 za świnę i 300za krowe

 4. Żniwa się skończyły to się nudzą.

  • Polska żywność nie zawsze jest lepsza niż zagraniczna. Napewno droższa. A powinni wiejską blokować. Zablokuj czereśniaka jak są żniwa…to by było….

   • jak kupujesz tylko w marketach to faktycznie jest drożej, ale wybierz się na jakiś prawdziwy targ i się zdziwisz. Nie mówię tu o o np Wileńskiej, bo tam najpierw kupują na promocji w biedronce, a potem sprzedają dwa razy drożej.

   • Dostał byś w papę i z płaczem do bloku .

Z kraju