690 680 960

Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów

Za kilka dni wykonawca będzie mógł rozpoczynać prace przy budowie kolejnego odcinka trasy S19 Lublin – Rzeszów. Niebawem wojewoda ma wydać zezwolenia dla następnych odcinków.

W czwartek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wydał zezwolenie na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Tym razem jest to 8 km trasy od końca przyszłej obwodnicy Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie. Powstanie tam dwujezdniowa droga ekspresowa wraz z dwoma wiaduktami, dwoma mostami na rzece Trzebensz oraz przejściami dla zwierząt. Wykonawca ma też przebudować drogi gminne kolidujące z drogą ekspresową jak też zbudować drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego. Powstanie też węzeł drogowy „Łążek Ordynacki”. Inwestycję zrealizuje konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe.

– Wykonawca może od jutra wchodzić na budowę. Za kilka dni wydam kolejne zezwolenie, na kolejny odcinek. Praktycznie jest już ono gotowe. Ogromnie dziękuję pracownikom Wydziału Infrastruktury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego za ciężką i solidną pracę – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Pod koniec maja wydana została decyzja zezwalającą na budowę pierwszego z sześciu odcinków drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i granicą z województwem podkarpackim. Chodzi dokładnie o 18 km trasy od końca obwodnicy Kraśnika do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. Z kolei umowy na budowę 33 kilometrów drogi ekspresowej S19 od Kraśnika przez Janów Lubelski do granicy z województwem podkarpackim zostały podpisane pod koniec października 2017 roku. Zadanie podzielone zostało na trzy odcinki. Odcinek od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ o długości ok. 18 km zrealizuje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Siedmiokilometrową obwodnicę Janowa Lubelskiego zbuduje firma Mota-Engil Central Europe.

Zgodnie z deklaracjami wykonawców, budowa wszystkich odcinków ma zostać zakończona w czasie 34 miesięcy, przy czym nie wlicza się w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Zgodnie z podpisanym kontraktem kierowcy skorzystają z nowej trasy wiosną 2021 roku.

Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów

(fot. Google Street View, GDDKiA)

14 komentarzy

 1. gdzie jest koniec obwodnicy janowskiej bo jakoś nie bardzo mogę zlokalizować ?

 2. A gdzie budowa Lublin – Kraśnik?, miała wiasną ruszać…

 3. A kiedy wreszcie s19 na północ? Na odcinku południowym bliżej końca, jak początku, a w stronę Białegostoku cisza jak makiem zasiał…

 4. ...myślę...więc jadę...

  S19 na północ jest w fazie koncepcji programowej która potrwa do 01-02.2020, po jej ukończeniu powinno nastąpić ogłaszanie przetargów…chyba że PIS obiecane 23 mld na Via Carpathia przepości na programy socjalne…

 5. TAAA… 34 miesiące to na pewno wiosna 2021. Redaktor umie liczyć ?

  • Zanim wypowie się redakcja, swoje zdanie wyrażę ja. Zawsze raziło mnie to, kiedy ktoś zarzuca coś innym, sam nie umiejąc czytać i liczyć. Ludzie, przecież dodawać proste liczby uczyli w podstawówce. Tak samo czytać. W tekście jest wyraźnie ujęte, że umowy na budowę zostały podpisane pod koniec października 2017 roku. A więc 34 miesiące to wrzesień 2020 rok. Jednak z uwagi na to, że nie wlicza się okresów zimowych, więc będzie to wiosna 2021. A więc
   jkjkjk chciałeś zabłysnąć, a spłonąłeś.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas