Policjanci drogówki walczą o miano najlepszego. Sterowali ruchem na skrzyżowaniu (zdjęcia)

Dzisiaj na jednym z lubelskich skrzyżowań funkcjonariusze drogówki rywalizowali o miano najlepszego w ręcznym sterowaniu ruchem. Kierowcy mieli zaś okazję przypomnieć sobie, co oznaczają poszczególne komendy wydawane przez policjantów.

W czwartek w Lublinie rozpoczęły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego roku 2019”. Organizowany on jest już po raz XXXII, a jego celem jest wyłonienie najlepszego funkcjonariusza drogówki w naszym regionie. Jednocześnie konkurs ten zapewnia podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejszą obsługę zdarzeń drogowych, a tym samym wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs składa się z kilku konkurencji. Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Potem prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Następnie na skrzyżowaniu ulic Krańcowej z Drogą Męczenników Majdanka musieli zmierzyć się z ruchem drogowy. Komisja oceniała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem.

W piątek sprawdzane będą umiejętności funkcjonariuszy w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem. Podczas zainscenizowanych zdarzeń będą także udzielać pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. W konkursie bierze udział 24 policjantów wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową z naszego regionu.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Takie konkursy powinne być organizowane na skrzyżowaniach, które nie mają sygnalizacji świetlnej, a tworzą się na nich korki. Wpłynęło by to pozytywnie na płynność ruchu w tych miejscach, a nie tak jak w tym przypadku, że zrezygnowano ze sterowania sygnalizacją świetlną de facto zaburzając płynność ruchu, żeby panowie policjanci mogli się pobawić.

  • Płynność ruchu regularnie i w stopniu nieporównywalnym z nikim innym rozwoziciele powietrza samochodami osobowymi.
   Żadna masa krytyczna, żadna parada gejowska, żaden bieg czy jakakolwiek inne wydarzenie w roku nie robi tego co ludzie uznający wykorzystujący wyłącznie „jedyny słuszny środek transportu”.
   Więc jeżeli masz do kogoś pretensję, to proponuję powiedzieć to komuś w samochodzie z przodu/z tyłu/ obok.

   • Samochody osobowe w Lublinie

    Bo jazda samochodem czemuś konkretnemu służy Franiu. Masa kretyniczna tylko zabawie

 2. Co dziwne, nie zauwazyłam żadnej policjantki na zdjęciach? Czyzby to byle ”swięte krowy” co mają za dlugie tipsy i nie mieszczą się w rekawiczkach, makijaż rozpłyną się na słoncu? Czy po prostu mają inne umiejętnosci…co czesto widac w patrolach mieszanych …są wiecznie….rozanielone ,patrza na mena policjanta a nie na to co dzieje sie na drodze….To widać gołym okiem jakby inną pełniły służbę na słuzbie..:)))). NIe dziwi to nikogo ,ze nie widać POLICJANTEK??

 3. Kierowanie ruchem, czytaj: będą korki… Niech za stodołą kierują przelotami wróbli…

 4. ale był bałagan! !!!

 5. był bałagan , ale przez kierowców imbecyli co widza na drodze tylko trzy kolory swiateł i znają dwa znaki drogowe. takich was pełno, więc są korki :):) a jak bedziesz miał kolizję, to zadzwoń do mamypo pomoc, nie po gliny

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online