690 680 960

Jest nadzieja na koniec problemów z parkowaniem przy lubelskim skansenie. Są pieniądze na przebudowę parkingów

Jest nadzieja, że w przyszłym roku zbudowane zostaną dodatkowe miejsca do parkowania przy Muzeum Wsi Lubelskiej. W propozycjach do budżetu miasta na przyszły rok ujęto na ten cel pół miliona złotych.

Problem związany z niedostateczną liczbą miejsc parkingowych dla osób odwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej znany jest od lat. Szczególnie jest to widoczne w dni, w których organizowane są większe imprezy jak np. Święto Chleba, Dożynki, Noc Świętojańska i wiele innych. Stają się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Lublina, skansen odwiedza też spora rzesza turystów. Tymczasem parking od razu się zapełnia, a kierowcy parkują gdzie się tylko da w całej okolicy.

Starania o zwiększenie liczby miejsc parkingowych prowadzone są od lat. W maju poczynione zostały ustalenia w tej sprawie z władzami Lublina, była też przeprowadzona wizja lokalna. Wtedy też padły pierwsze obietnice. Jednak nic się w tej sprawie dalej nie działo. We wrześniu do Urzędu Miasta wpłynął też postulat w sprawie podjęcia działań zmierzających do zwiększenia liczby miejsc parkingowych w otoczeniu Muzeum Wsi Lubelskiej.

W ostatnich dniach sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki odpowiedział, że rozbudowę istniejącego parkingu muzeum o kolejne miejsca parkingowe należy traktować jako zadanie inwestycyjne, co z kolei wiąże się z zapewnieniem w budżecie miasta środków finansowych na ten cel. Inwestycja ta została zaproponowana przez miasto do budżetu Miasta Lublin na przyszły rok. Ujęto przy niej kwotę pół miliona złotych.

Teraz decyzja będzie należała do radnych, jednak jak tłumaczy Sylwia Dmowska z Muzeum Wsi Lubelskiej, wszyscy w skansenie liczą na pozytywny rozwój i finał tej sprawy, która będzie miała na celu przede wszystkim zapewnienie komfortu zwiedzającym. Z kolei Andrzej Wojewódzki dodaje, że w przypadku zapewnienia środków finansowych w budżecie na 2021 rok, zostaną podjęte działania zmierzające do opracowania dokumentacji projektowej i w dalszej kolejności realizację tego przedsięwzięcia.

(fot. MWL)

16 komentarzy

  1. Chyba raczej chodzi o parking dla rodziców dzieci z pobliskiej szkoły.

  2. pod ten klocek w nocy zwożeni są klienci z połowy Lublina i czasami nie ma gdzie zaparkować ani jak podjechać pod wejście.SKANDAL !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce